Tko je ispod maski - nastavnik ili učenik?!

Autor: Silvana Vlačić, 5. 2. 2016.

Zabavno je bilo u Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića Poreč u petak, 5. veljače 2016. kad je održana nastava pod maskama. Po hodnicima škole šetali su likovi Darth Vadera, Helene od Troje, podestata  iz Venecije, liječnika za dušu i tijelo, medicinskih sestara, svatova, Arapa, hipija, vještica, likova iz životinjskog carstva, sportaša i drugih čudesnih bića. Bilo je zanimljivo odgonetnuti u mnoštvu originalnih uradaka tko je tko - ispod tih silnih maski, nastavnik ili učenik. To je pitanje bilo prisutno tijekom nastave koja se usprkos svemu, redovito održavala. Škola je već od ranog jutra mirisala na fritule, koje su pripremali vrijedni učenici iz 3. kuhara,  2. i 3. razreda programa slastičar koje su bile podijeljene učenicima za vrijeme velikog odmora. Posebna euforija je zavladala školom tijekom četvrtog sata kada je sedmeročlana komisija učenika i nastavnika obilazila razrede i procjenjivala najbolji. Kriteriji za procjenu najboljeg razreda pod maskama bili su: postotak maskiranih učenika, originalnost maski i grupni nastup. Za organizaciju cijele manifestacije „okrivljena“ je  grupa kreativnih učenika iz 3. htt i vodstvo škole.

Prva nagrada pripala je učenicima 1. razreda hotelijersko-turističkog usmjerenja koji su bili maskirani u bolničare i pacijente, drugo mjesto osvojio je 3. razred turističko-hotelijerskog komercijalista kao Arapi, a  traće plasirani su 1og razred turističko-hotelijerski komercijalista kao svatovi.

Ivan Ereiz, Vedran Radman 3. htt

Galerija fotografija..