Nova školska godina započela u TUŠ A. Štifanića

Autor: Silvana Vlačić, 26. 9. 2017.

Dana 4. rujna 2017. započela je još jedna nastavna godina – 2017./2018. Tog su nas dana u podne, nakon provedenog ispita državne mature u jesenskom roku, u nove radne pobjede već tradicionalno uvele hrvatska i istarska himna, a potom i svečani govor ravnateljice Vesne Baranašić.

Profesorica Baranašić pozdravila je prisutne učenike i profesore te predstavila razrednice prvih razreda u ovoj školskoj godini – Danku Hajsek Đaković (1. r. kuhara), Rozanu Rakovac (1. r. turističko-hotelijerskih komercijalista) i Dariju Škrinjar (1. r. hotelijersko-turističkih tehničara). U sklopu kratke svečanosti važan je događaj bio i podizanje zelene zastave u svrhu službenog potvrđivanja statusa ekoškole. Još 2015. godine stekli smo zlatni status kao potvrdu višegodišnjeg sustavnog provođenja programa ekoškole, koji vodi zagrebačka Udruga Lijepa naša. Ove smo godine još jednom potvrdili taj status ispunjavanjem izvješća o provedenim ekološkim aktivnostima na mrežnoj aplikaciji Udruge. Stoga smo prigodno upriličili podizanje zelene zastave, koju su iznijeli u školsko dvorište i podigli na stup učenici trećih razreda konobara, turističko-hotelijerskih komercijalista i hotelijersko-turističkih tehničara, uz glazbenu snimku skladbe Tararajčica, koju izvodi riječka skupina Putokazi. Time stavljamo naglasak na važnost daljnjeg sudjelovanja u različitim ekološkim aktivnostima i projektima, kako vlastitim, tako i onima Udruge Lijepa naša, s obzirom da je cilj programa ekoškole razvijanje svijesti učenika i djelatnika o potrebi očuvanja prirode te poticanje na odgovorno ponašanje u svom okruženju. Rujan 2017. g. svakako ćemo pamtiti i po uvođenju e-Dnevnika te nove elektroničke opreme, tj. prezentacijsko-interaktivnih ploča i tableta za učenike, koje smo dobili kao sudionici Carnetovog projekta e-Škole, čija je koordinatorica profesorica Danka Hajsek Đaković. Nove ploče postavljene su u učionicama br. 51 i 53, u kojima nastavu prate učenici 1. i 2. r. hotelijersko-turističkih tehničara, te će zasigurno doprinijeti kvalitetnijem učenju.  Osim elektroničke opreme, Carnet je srednjoškolcima poklonio majice, notese i kemijske olovke, uljepšavši im tako početak 2017./2018. g.

Daria Škrinjar, prof.