Početak školske godine 2020./2021.

Autor: Tihana Radanović-Šegon, 1. 9. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

pred nama je nova školska godina puna izazova koje ćemo uspješnom suradnjom spremno zajedno savladati. U tijeku su pripreme organizacije nastave, te stvaranje uvjeta za kvalitetan i siguran rad u skladu s "Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s COVID-19" izdanom od Ministarstva znanosti i obrazovanja za školsku godinu 2020./2021., te u skladu s "Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021." od Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Nastojimo osigurati što sigurnije uvjete izvođenja nastave, dosljedno i odgovorno provoditi propisane mjere i preporuke za rad jer na taj način štitimo zdravlje naših učenika, njihovih obitelji, naših zaposlenika i šire. Moramo biti svjesni promjena koje ćemo vidjeti u školi te na njih ne gledati kao na prepreke već izazove. Poštujmo upute i mjere vezane uz poštivanje fizičkog razmaka, dezinfekcije ruku, nošenje zaštitnih maski, jer svatko od nas ima važnu ulogu u očuvanju sebe i zajednice zdravima.
U srijedu 02.09.2020. objavit ćemo Plan organizacije nastave u šk.god.2020./2021. i Plan organizacije prvog školskog dana u TUŠ Antona Štifanića Poreč.

U skladu s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. „za svaku izrazito vulnerabilnu osobu (učenik ili djelatnik škole) ili osobu koja dijeli kućanstvo s izrazito vulnerabilnom osobom, potrebno je pojedinačno razmotriti situaciju uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju.

Odluku o tome donosi liječnik školske medicine. U kućanstvu u odnosu na vulnerabilnog člana preporučuje se izbjegavati bliski kontakt, nositi masku kada je primjereno i provoditi druge preventivne mjere. Popis izrazito vulnerabilnih skupina bolesti i zdravstvenih stanja i uvjeti za njihov boravak u školi sukladan je pravilima liječničke struke.“

U skladu s navedenim, preporučujemo učenicima koji  su  izrazito vulnerabilne (osjetljive) osobe i za koje je  s obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju potrebna odluka  liječnika školske medicine vezano uz mogućnost  boravka i praćenja nastave u školskoj ustanovi  pribavljanje navedene odluke kako bi mogli planirati nastavu na daljinu u slučaju nemogućnosti njihovog praćenja nastave u ustanovi te izvješćivanje razrednika o pribavljanju odluke.

Iskreno se zahvaljujem na razumijevanju i srdačno vas pozdravljam!

Tatjana Gulić Pisarević, prof.
Ravnateljica TUŠ Antona Štifanića Poreč