Organizacija nastave u šk.god. 2020./2021.

Autor: Tihana Radanović-Šegon, 9. 9. 2020.

Nastava će se izvoditi prema modificiranom modelu A na sljedeći način:

Prvi i treći razredi imat će nastavu jedan tjedan u školi, dok taj tjedan drugi i četvrti razredi imat će nastavu online. Sljedeći tjedan razredi će se izmijeniti, te prvi i treći razredi imat će nastavu online, a drugi i četvrti u školi.

S obzirom na prostorne uvjete Školi je preporučeno od strane Ministarstva organizirati nastavu u smjenskom radu, no zbog nemogućnosti organizacije prijevoza za učenike putnike nakon popodnevne smjene, naš osnivač Istarska županija dala je u petak 04.09.2020. suglasnost Školi da smjenski rad zamijenimo gore predstavljenim modelom organizacije nastave.

Takav model primjenjuju sve škole kojima je preporučen smjenski rad, a nisu u mogućnosti realizirati ga iz određenih razloga.

Kod online nastave koristit ćemo oblik nastave u stvarnom vremenu prema rasporedu sati koristeći videokonferencije putem aplikacije Zoom i Loomena kao pomoćne platforme.

Učenici prije početka nastave direktno ulaze u školu poštujući socijalnu distancu. Ujutro trebaju kod kuće mjeriti temperaturu.

U školi učenici nose zaštitne maske.

Učenici trebaju izbjegavati zadržavanje u hodnicima i međusobno grupiranje.

Nastavni satovi trajat će 40 minuta s jednim velikim odmorom od 20 minuta predviđen za konzumiranje marende u učionici.

Tijekom 4. i 5. sata organizirat će se učenicima odmor na otvorenome u školskom dvorištu uz pratnju predmetnih nastavnika.

Tijekom malih odmora između blok sata predmetni nastavnici ostaju s učenicima u učionici.

Na kraju nastavnog dana predmetni nastavnik ispraćuje učenike do izlaska iz škole.

Mole se učenici da se međusobno iz različitih razrednih odjela ne grupiraju u školskom dvorištu nakon završetka nastave.