Način brisanja poruka u sandučiću CARNET Webmail-a

Autor: Silvana Vlačić, 10. 9. 2020.

Mole se učenici da provjere svoje sandučiće e-mail pošte jer se mnogima mailovi ne mogu isporučiti. Da biste primali mailove, potrebno je obrisati stare na sljedeći način:

desnom tipkom kliknuti na mapu Inbox i zatim isprazni, isto i za ostale mape (Poslano)

Način brisanja poruka u sandučiću CARNET Webmail-a

Potrebno je pod kotačićem u izborniku na vrhu stranice u padajućem izborniku odabrati "Postavke", nakon toga "Pošta" i u novootvorenom prozoru odabrati "Brisanje i premještanje poruka". U sljedećem prozoru je moguće postaviti način na koji želite brisati poruke.

Također, u slučaju zapunjenosti sandučića, potrebno je da sve opcije unutar gore navedenih postavki budu isključene. Tada se pošta briše u svakoj pojedinoj mapi opcijom "Obriši", nakon čega se obrisana poruka prikazuje kao precrtana. Kako biste u potpunosti obrisali svu precrtanu poštu, potrebno je u svakoj pojedinoj mapi, u gornjem desnom dijelu prozora iznad stavke "Datum", odabrati opciju "Ostalo" te zatim "Isprazni obrisano".

Napominjemo, mogućnost "Isprazni obrisano" neće biti vidljiva ako je prethodno navedena opcija uključena.