Važna obavijest: Od 7.12. prelazimo na online nastavu

Autor: Antonija Mijatović, 6. 12. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

Zbog naglog pogoršanja epidemiološke situacije u školi, te prema preporuci epidemiologa naša škola organizirat će nastavu od ponedjeljka 07.12.2020.god. do kraja polugodišta (23.12.2020.god.) prema modelu C odnosno na daljinu (online).

Nastava će se odvijati prema postojećem rasporedu sati u realnom vremenu putem digitalne platforme Zoom. Praktične vježbe kuharstva i ugostiteljskog posluživanja organizirat će se također online. Učenici s pomoćnicima u nastavi pratit će nastavu online iz škole, svatko sa svojim asistentom u odvojenim učionicama.

Propisana je mjera samoizolacije u trajanju od 10 dana učenicima u sljedećim razrednim odjelima: 3.htt (dio učenika), 1.htt (dio učenika), 1.thk a (cijeli razred), te dijelu djelatnika škole koji su o tome već obaviješteni.

Učenicima 3.htt (dio učenika)  i 1.htt (dio učenika) mjera samoizolacije prema uputi epidemiologa traje do 13.12.2020. ( do pola noći).

Učenicima 1.thk a (cijeli razred) mjera samoizolacije prema uputi epidemiologa traje do 14.12.2020. (do pola noći).

Razrednici su već obavijestili roditelje čija djeca moraju u samoizolaciju. Molimo učenike da se prema naputku epidemiologa jave čim prije obiteljskom liječniku, te jave da su u samoizolaciji.

Prema uputama na stranicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo mjera samoizolacije podrazumijeva sljedeće:
1. Nije dozvoljeno izlaziti iz kuće, osim u krajnjoj nuždi;
2. Potrebno je javiti se izabranom liječniku obiteljske medicine. Daljnja javljanja nisu potrebna, osim ako razvijete simptom koji upućuje na COVID-19;
3. Mjerite tjelesnu temperaturu ujutro i navečer;
4. Obratite pažnju na pojavu simptoma respiratorne infekcije (temperatura, kašalj, otežano disanje...);
5. Redovito perite ruke sapunom;
7. Redovito provjetravajte prostoriju;
8. Koristite zasebnu posteljinu, ručnike i pribor za jelo;
9. Osigurajte odvojenu sobu i odvojeno koristite kupaonicu;
10. U slučaju potrebe za odlaskom u zdravstvenu ustanovu prethodno se javite telefonom liječniku obiteljske medicine ili nadležnom epidemiologu.

Ljubazno vas molim da poštujete mjere samoizolacije, pridržavate se svih preporučenih epidemioloških mjera, te budete odgovorni prema sebi i drugima.

Ukoliko imate pitanja ili nejasnoća, slobodno me kontaktirajte na email: tatjana.gulic-pisarevic@skole.hr ili na broj telefona: 052/429 250. U slučaju da želite hitno razgovarati sa ravnateljicom razrednici će vam proslijediti moj broj mobitela.

Zahvaljujem svima na dosadašnjoj suradnji i podršci, sigurna sam da ćemo zajedno uspješno prebroditi ovo svima nama vrlo izazovno razdoblje!

S poštovanjem,

Tatjana Gulić Pisarević, prof.

Izvor: Tatjana Gulić Pisarević