Uspješno realiziran projekt "Turistička ponuda Subotice i okolice"

Autor: Milena Cvitan, 15. 10. 2014.

Od 9. do 12. listopada u Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića Poreč boravili su učenici i nastavnici Srednje ekonomske škole „Bosa Milićević“ iz Subotice. Razlog posjeta bio je projekt kojim se nastojalo prikazati turističku ponudu Subotice i okolice.

U petak, 9. listopada, u prijepodnevnim satima učenici 4. htt razreda proveli su goste gradom te pokazali znamenitosti Poreča. Učenice  2. htt razreda Melita Aljić i Karla Mladenović bile su domaćice gostujućim učenicima. U poslijepodnevnim satima u konferencijskoj dvorani Obrtničkog doma u Poreču održana je prezentacija  turističke ponude Subotice. Nakon pozdrava direktora škola  gospodina Igora Bema, uslijedile su prezentacije učenika. Učenice Valentina Vidić i Bojana Vuković približile su uzvanicima turističku ponudu Subotice dok je učenik Marin Piuković govorio o običajima i starima zanatima okolice (slikanje slamom, izrada bičeva te čizama i natikača). Uzvanici su imali priliku degustirati autohtone proizvode toga kraja (kulen, šunku, sir, slaninu, kolače s dizanim tijestom…), ali i voćne sokove, vino, rakiju, kompote, džemove…  Prezentaciji su prisustvovali direktor Turističke zajednice grada Poreča gospodin Nenad Velenik, predstavnik Plave Lagune gospodin Goran Kukurin, gosti iz Srednje škole Mate Balota te brojni ostali uzvanici.

10. listopada bio je organiziran posjet gradu Vrsaru. Direktorica Turističke zajednice, gospođa Natalija Vugrinec, upoznala je goste sa znamenitostima Vrsara te su posjetili Park skulptura, radionicu i galeriju poznatog kipara Dušana Džamonje. U poslijepodnevnim satima posjetio se hotel Parentium,  kojim je goste provela direktorica hotela, gospođa Ana Budimir. Za kraj se posjetila Jama Baredine, a obilazak je okončan u podrumu i kušaonici vina Pilato u mjestu Vrh Lašići pokraj Vižinade.

Projekt je uspješno realiziran te je već dogovoren termin uzvratnog posjeta (19.-22. svibnja 2015. godine) kada će učenici naše škole u Subotici predstaviti turističku ponudu Poreštine.

« Ožujak 2024 »