BESPLATNA RADIONICA DOKUMENTARNOG FILMA

Autor: Milena Cvitan, 27. 10. 2014.

U organizaciji Međunarodnog festivala dokumentarnog filma POREČDOX, od 27.10. do 03.11.2014. u dvorani Pučkog učilišta odvijat će se besplatna radionica dokumentarnog filma za djecu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, pod vodstvom akad. scenografa Ivana Dobrana i akad. prvostupnice filmske montaže, Karle Carević.

Sudionici će imati priliku kroz šest intenzivnih dana steći znanje o filmskom pismu kroz teorijsko i praktično iskustvo izrade dokumentarnog filma. U vrlo dinamičnom i kreativnom okruženju bit će podvrgnuti brojnim zadacima i problemima filmskog i video stvaralaštva, prolazeći kroz sve faze izrade jednog filma: od pripreme i predprodukcije (razrade ideje, pisanja sinopsisa, scenarija i knjige snimanja) produkcije (režije, snimanja) i postprodukcije (montaže, kolor korekcije). Radionica će se odvijati u grupama od dvije osobe koje će, uz potporu mentora, osmisliti i realizirati po jednu ideju. Krajnji produkt svakog tima biti će vlastiti dokumentarac.

Sudionicima će na raspolaganju biti dvije kamere i potrebna računala. Poželjno je da svaki sudionik posjeduje mobilni uređaj sa kamerom.

Radionice su besplatne za škole!

Dan:

27.10. Rad na zadanom scenariju za igrani reklamni film sponzora - izrada knjige snimanja, upoznavanje s lokacijama, raspodjela funkcija i zadataka, podjela na timove po dvoje radi snimanja dokumentaraca i domaća zadaća (smišljanje tri teme za vlastiti dokumentarac)

28.10. Snimanje sponzorske reklame, rasprava o temama za individualne dokumentarce, domaća zadaća (istraživanje teme, intervjuiranje)

29.10. Montiranje snimljene reklame, razrada odabranih tema dokumentaraca (izrada plana snimanja)

30.10. Snimanje materijala za dokumentarac

01.11. Jedan tim bi mogao odraditi temu "Dan mrtvih", u principu bi se za taj dan dogovorili sa djecom hoćemo li se sastajati ili ne, u svakom slučaju dan je predviđen da oni sami snimaju

02.11. Montiranje dokumentaraca

03.11. Gledanje konačnih filmova i zajedničko gledanje jednog od filmova iz festivalske selekcije te razgovor nakon projekcije

Više informacija na: web: www.poup.hr

« Ožujak 2024 »