Obilježena 50. obljetnica postojanja naše Škole

Autor: Milena Cvitan, 11. 12. 2014.

„Zatvaramo jedno poglavlje, a započinjemo novo, još uspješnije!“  Tim se riječima uzvanicima obratila ravnateljica naše škole Vesna Baranašić na proslavi 50. obljetnice postojanja naše škole.

Dana 9. prosinca 2014. godine u kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Poreč održana je svečana manifestacija na kojoj su prisustvovali brojni počasni gosti, ravnatelji škola, profesori i učenici naše škole. Uzvanicima se s nekoliko prigodnih riječi obratila ravnateljica škole, potom porečki gradonačelnik Edi Štifanić, ali i zamjenica župana Istarske županije, gospođa Viviana Benussi.

Svečanu  priredbu vodio je voditeljski trojac učenika 4. htt razreda u sastavu Nensi Trivunović Sorgo, Maje Sinković i Emila Zakinje. Voditelji su pročitali nekoliko čestitki gostiju koji su bili spriječeni prisustvovati  obljetnici, od kojih su neke došle iz Ministarstva turizma, te ravnatelja Turističke škole u Splitu. Prisutni gosti imali su prilike čuti ponešto o povijesnom razvoju naše škole, njenim postignućima, natjecanjima, projektima. Priredbu su upotpunili nastupi talentiranih učenika Luke Šugara koji je  gitarom odsvirao poznati hit Boba Marleya „Three Little Birds; nastup  Martina Matoševića, dobitnika nagrade Laurus Nobilis koji je pročitao nagrađeni sastavak „Ću ti povidati jenu štoriju“, te Alana Šurana koji je harmonikom i mihom odsvirao tradicionalni balun, te izmamio glasan pljesak publike.

Kao šećer na kraju, ravnateljica je simbolično razrezala tortu koju su vješto napravile slastičarke 1. i 2. razreda uz pomoć njihove profesorice Biserke Udovičić.

Martin Matošević, 2. kuhara