Natječaj „Stablo bi raslo u miru, ali mu vjetar ne da“

Autor: Milena Cvitan, 15. 12. 2014.

U Mjescu borbe protiv ovisnosti djeca i mladi Poreštine kroz vlastitu su kreativnost ukazali na probleme koje uzrokuje pijenje mladih kao i na važnost prevencije.

Literarni, likovni i foto radovi mladih prikupljali su se u sklopu natječaja “Stablo bi raslo u miru, ali mu vjetar ne da”, metafore o nepovoljnim utjecajima koji ometaju odrastanje mladih.

Natječaj su organizirali Povjerenstvo Zajedno protiv ovisnosti Grada Poreča i Zdravi grad Poreč u sklopu aktivnosti povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Cilj ovoga natječaja bio je da djeca i mladi iz škola Poreštine tijekom čitavog mjeseca promišljaju o posljedicama konzumacije alkohola te da odabiru sami i pozivaju vršnjake na zdrave životne izbore. U periodu od 15. studenog do 5. prosinca radovi su pristizali iz OŠ Poreča, Lovreča, Vrsara, Tara i Kaštelira, kao i TOŠ Bernarda Parentina te SŠ Mate Balote i TUŠ Antona Štifanića iz Poreča.

Učeničko povjerenstvo naše škole činili su Vanesa Peruničić, Rendy Radin i Monika Brčić, dok su povjerenstvo Srednje škole Mate Balota činili učenici Damir Čupić, Nina Ipša i Dunja Kureljak.

Zaključenjem natječaja Povjerenstvo za procjenu sastavljeno od učitelja i učenika odabralo je najbolje radove od kojih su za literarne radove nagrade osvojili učenici Srednje škole Mate Balota: 1. mjesto: David Terlević iz 4.OG kod mentorice Snježane Radetić, 2. mjesto Anamaria Sokač iz 1. JG te 3. mjesto Dora Hrelja iz 1. JG, obje kod mentorice Anči Ritossa Blažević.

Ostali su nagrađeni radovi predstavljeni 11. prosinca na otvorenju izložbe u foajeu kazališta Pučkog otvorenog učilišta Poreč. Tom prigodom okupljenima se obratila porečka dogradonačelnica i koordinatorica Zdravog grada Poreč Nataša Basanić Čuš koja se zahvalila učenicima i njihovim mentorima na kreativnom uključivanju i naglasila važnost educiranja djece i mladih o opasnostima koje ovisnosti uzrokuju.

U prilogu pročitajte radove naših učenika koji su sudjelovali u natječaju.

Priloženi dokumenti:
Stablo_bi_raslo_u_miru,_ali_mu_vjetar_ne_da.pdf (205.91 KB)