Valentinovo 2015.

Autor: Milena Cvitan, 13. 2. 2015.

Valentinovo - jedan od najvažnijih datuma za zaljubljene. A gdje ima najviše zaljubljenosti nego među mladima? Prve ljubavi su najčešće započete u srednjoj školi, pa tako i TUŠ Antona Štifanića Poreč već 15. godinu zaredom neizostavno obilježava taj dan prigodnim aktivnostima.

Ove je godine grupa od 30-tak učenika osmislila program koji se odvijao u školi i u gradskom Centru za mlade -  13. veljače 2015. U školskim prostorima odigrana je lutrija, a dobitnici – parovi su nagrađeni od strane raznih sponzora njihovim proizvodima i uslugama na čemu im se  dodatno  zahvaljujemo. Školski novinari-poštari LOVE EXPRESS obilazili su   razrede  i sakupljali anonimne ljubavne poruke koje su bile namijenjene određenom učeniku. S obzirom na iskazani interes za učešćem u toj aktivnosti, potvrđena su očekivanja učenika za posebnim zbivanjima na taj dan.

I upravo su, progovarajući o toj temi, kreativni učenici  škole osmislili predstavu HEARTSTORMING - Oluja u srcu, kao parodiju na očekivanja za Valentinovo. Naime, uoči Valentinova mediji nas preplavljuju marketinškim porukama, koje su usmjerene povećanoj potrošnji, a u slučaju neispunjenih očekivanja, pojavljuje se „sagorijevajući efekt“ s razočaranjima. To su bili ključni motivi oko kojih je građen i scenarij predstave, koja je izvedena u Centru za mlade grada Poreča, u petak, 13.2. u 12 sati. Potporu učenicima u  uspješnom osmišljavanju navedenih aktivnosti, dale su knjižničarka Milena Cvitan i psihologinja škole, Vilma Bednar.