Druženje mladih u Centru za mlade Poreč

Autor: Milena Cvitan, 9. 3. 2015.

U petak, 06. ožujka 2015. godine od 15 do 18 sati, u Centru za mlade Poreč organizirano je druženje prvih razreda Turističko-ugostiteljske škole Antona  Štifanića. Program pod nazivom „Mlad, lud, ali trijezan“ dio je plana ŠPP, a osmislili su ga učenici kreativne skupine „To get here-together“, koji su ujedno bili i animatori svih aktivnosti.

U pokušaju da se odgovori na potrebe mladih za pripadanjem, zabavom odlučilo se  ponuditi im drugačiji oblik druženja u kojem će biti što više razgovora, suradničkih aktivnosti, glume, dodira i smijeha. Voditelji programa bili su učenici 3. htt razreda Arsen Zović i Vanessa Peruničić. Žiri koji je pratio rad i sudjelovanje učenika činili su profesorica Gordana Barnjak, Milena Cvitan te učenica 3. htt razreda Laura Brečević.

Iznenađenje je započelo kada su u najavi programa voditelji tražili da se odlože mobiteli u namjensku kutiju, što znači da 2 h nije bilo korištenja tih uređaja. Tijekom popodnevnog druženja učenici prvih thk, htt razreda i slastičara, sudjelovali su u raznim društvenim igrama: od igre upoznavanja, natjecanja u ugostiteljskim vještinama, igre pantomime i pogađanja pjesme pa sve do igre plesa s kapama na glavi i uljepšavanja. Za glazbeni dio su se pobrinuli Luka Šugar iz 3. thk na gitari i njegova kolegica koja je svirala violinu.

Cilj druženja bilo je bolje međusobno upoznavanje i kvalitetno provođenje slobodnog vremena. Koordinator aktivnosti i rada s učenicima bila je psihologinja Vilma Bednar, a realiziralo se uz potporu Grada Poreča. Svakako se nadamo da će ovakvih kvalitetnih i zabavnih druženja biti čim više!