Naše učenice gostovale u emisiji Radio Centra Poreč

Autor: Milena Cvitan, 16. 4. 2015.

Jučer, 15. travnja 2015. godine, učenice 3. htt razreda Laura Brečević i Nikolina Panijan gostovale su na Radio Centru Poreč te informirale javnost o eko projektu „Hotel za sutra“ te o stjecanju zlatnog statusa Eko škole.

Naša je škola još 2005. godine započela s programom eko škole te već duži niz godina provodi razne aktivnosti vezane uz ekologiju (skupljanje staroga papira, baterija, čepova, plastičnih boca, starih lijekova, provođenja raznih akcija čišćenja školskog dvorišta, učionica te gradske plaže…) te se istakla u raznim projektima vezanim uz ekologiju (Footprints, KeyQ). Dobivanjem prestižnog zlatnog (trajnog) statusa Eko škole, potvrdila je uspješnost svoga rada. Trenutno se naša škola uključila u aktualni eko projekt „Hotel za sutra“ o kojem je ponešto rekla učenica Nikolina Panijan. Projekt sufinancira Ministarstvo turizma Republike Hrvatske, a nastao je u programu „Promocija zanimanja“.

Potaknuti razmišljanjem o globalnim promjenama u prirodi koje kreiramo nebrigom za prirodu i onečišćavanjem našeg jedinog planeta, te s obzirom na komparativne prednosti Istre u vidu prirodnih resursa, ljudskih resursa i drugih elemenata turističke destinacije, proizašla je ideja projektnog tima Škole na izradu projekta pod nazivom „HOTEL ZA SUTRA“ na primjeru Grada Pule.

U svrhu sprečavanja negativnih učinaka koje sa sobom nosi turizam, pogotovo masovni, stvoren je novi koncept održivog razvoja turizma pod nazivom EKO TURIZAM koji nije samo novi način provođenja godišnjeg odmora, već je to stav, način ponašanja, etika.

U projekt su uključene naša i Tehnička škola Pula (škole partneri), obje članice Eko škole. Aktivnosti projektnih timova Škola sastoje se od dva dijela: izrade poslovnog plana eko-hotela (za koji je zadužen projektni tim naše škole) te od izrade idejno-arhitektonskog rješenja eko-hotela (za koji je zadužena Tehnička škola Pula).

Nadamo se da će se projekt uspješno realizirati te da će učenice uskoro imati priliku informirati javnost o uspješnoj realizaciji projekta.

« Ožujak 2024 »