Svečanost podizanja Zelene zastave

Autor: Milena Cvitan, 9. 6. 2015.

Danas je u prostorijama naše škole održana svečanost povodom stjecanja trajnog statusa Međunarodne Eko-škole i Zlatnog certifikata.

Voditelji svečanosti bili su učenici 3. razreda naše škole, Vanessa Peruničić te Rafaele Koraca. U sklopu programa učenik 2. razreda kuhara Martin Matošević čitao je poznatu čakavsku poeziju Daniela Načinovića. Prigodne govore održali su ravnateljica naše škole Vesna Baranašić te dogradonačelnica Grada Poreča Nadia Štifanić Dobrilović.

Brojni gosti i učenici naše škole mogli su prisustvovati svečanom podizanju Zelene zastave čija je čast pripala dogradonačelnici Grada Poreča te kumu naše škole, predstavniku Plave lagune, Goranu Kukurinu.

Potom je uslijedio kratak dokumentarni film na temu ekologije i ekološke osviještenosti te predstavljanje projekta "Hotel za sutra" koji proizlazi iz projekta pod nazivom "Promocija i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam“. Projekt su predstavili učenici naše škole te učenici iz partner škole, Tehnička škola Pula. Mentori učenicima su profesorice Mirjana Kalac, iz Tehničke škole Pula te Vilma Čehić Janjuš iz naše škole.

Nakon prezentacije uslijedila je zakuska koju su pripremili učenici naše škole.

Velike pohvale koordinatoricama Eko škole, profesoricama Darii Škrinjar i Lindi Laković Baretinčić na izuzetnom trudu svih ovih godina, ali  i profesorici Heleni Miletović koja je prvotno započela s aktivnostima oko Eko škole.