Studijski posjet Bad Blumau

Autor: Milena Cvitan, 18. 6. 2015.

Nakon što su proveli projekt „Hotel za sutra“, članovi projektnih timova dviju partnerskih škola, Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića Poreč i Tehničke škole Pula, svoje su prijedloge eko-hotela usporedili s postojećim kompleksom: hotelom Rogner u Bad Blumau u Austriji, nedaleko Graza, koji je projektirao znameniti Friedreich Hundertwasser. Stručni je izlet organiziran u ponedjeljak, 15. lipnja, a vodile su ga mentorice projektnih timova Vilma Čehić-Janjuš iz Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića Poreč i Mirjana Kalac iz Tehničke škole Pula.

Iako je posjet ovom neobičnom termalnom hotelu uslijedio tek na kraju samoga projekta, učenici su mogli vidjeti kako su rješenja koja su oni predložili na dobrom tragu u poslovnom i tehničkom pogledu, te koliko je ekološki pristup bitan za održivi razvoj. Poslovni plan hotela „Valovine“ izradili su učenici Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića Poreč Laura Brečević, Nikolina Panijan, Antonio Šuman, Dino Dudaš, Endy Cvitko, Laura Burolo i Barbara Pol, a idejno arhitektonsko rješenje učenici pulske Tehničke škole Patrik Vukadinović, Adin Mujanović, Antonio Okret, Marie Hrlić, Šefik Botonjić, Nikolina Čubra, Adis Brkić, Matea Vareško, Izabela Moreše i Matei Cukarić.

Projekt „Hotel za sutra“ financiran je iz programa Promocija i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam Ministarstva turizma Republike Hrvatske.