Aktivnosti eko škole u travnju 2016.

Autor: Silvana Vlačić, 13. 5. 2016.

U sklopu programa eko škole koji već godinama provodimo, u travnju su učenici i nastavnici u prostorijama Gradske knjižnice Poreč sudjelovali na dvama predavanjima - 6. travnja te 22. travnja 2016.

Dana 6. travnja održano je predavanje o zdravoj prehrani pod nazivom Smoothie life na Kavi u 2, koje je za učenike 1. thk razreda, u pratnji profesorice Helene Miletović  te eko koordinatorice Darije Škrinjar, održala Viktorija Čičak. Učenicima su predstavljeni zdravi kašasti sokovi koji se prave od različitih vrsta voća i povrća, a koji su ukusni  i hranjivi. Osim što su odslušali predavanje, učenici i profesorice imali su priliku i kušati različite smoothije, što je  izazvalo vrlo pozitivne reakcije.

Dana 22. travnja biologinja dr. sc. Barbara Sladonja održala je predavanje na temu invazivnih biljaka, na kojem su sudjelovali razredi 1. htt i 1. thk u pratnji profesorice Helene Miletović. Učenike je upoznala s terminom  invazivne vrste te s onima koje su migracijom došle u naše krajeve. Progovorila je o dobrim i lošim stranama pojedinih biljaka, a prikazani su i praktični primjeri te fotografije invazivnih biljaka (bagrem, pajasen, ambrozija).

Daria Škrinjar, prof.

Aktivnosti eko škole u travnju 2016.

Autor: Silvana Vlačić, 13. 5. 2016.

Daria Škrinjar, prof.

« Ožujak 2024 »