Tako se to radi u Crnoj Gori – dva zlata i srebro!

Autor: Silvana Vlačić, 4. 10. 2017.

Prekrasna zemlja, čisto more, lijepa obala, pristojni i druželjubivi ljudi, vrlo zabavni i otvoreni prema gostima – samo su neki od komentara naših učenika koji su od 21. do 24. rujna 2017. boravili u Crnoj Gori i sudjelovali na međunarodnom natjecanju Gatus 2017.

Gatus je natjecanje učenika turističko-ugostiteljskih škola iz jugoistočne Europe koje je ove godine održano u Herceg Novom. Na njemu je sudjelovalo preko 100 učenika iz 13 turističko-ugostiteljskih škola u pet disciplina. Domaćin je bila Srednja mješovita škola “Ivan Goran Kovačić“.

Za natjecanje u disciplini nacionalnog jela učenike Teddyja Poldrugovca i Tomislava Močiboba pripremao je i pratio stručni učitelj kuharstva Edi Herak. Učenici su pripremili Pržolicu na istarski i osvojili 1. mjesto, a Tea Peričić pripremila je restoranski desert Košarice od prhkog tijesta s kremom od kestena i kremom od kravlje skute i također osvojila 1. mjesto. Za to ju je pripremala stručna učiteljica slastičarstva Klaudija Tijan Pamić. U pratnji profesorice i mentorice Rozane Rakovac u disciplini predstavljanja turističke destinacije učenice Barbara Udovičić, Karmen Zemunović i Rea Fumić osvojile su 2. mjesto.

Slobodno vrijeme učenici i mentori proveli su u razgledavanju Kotora i Herceg Novoga, a kao najdragocjenije iskustvo učenici će pamtiti druženje s vršnjacima domaćinima, ali i učenicima iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske budući da su pored naše škole sudjelovale i škole iz Opatije i Osijeka.

Silvana Vlačić, prof.

Tako se to radi u Crnoj Gori – dva zlata i srebro!

Autor: Silvana Vlačić, 4. 10. 2017.

Silvana Vlačić, prof.

« Ožujak 2024 »