3. Parlament mladih AEHT-a

Autor: Milena Cvitan, 24. 4. 2014.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč jedna je od dvadeset hrvatskih strukovnih škola u sektoru ugostiteljstva i turizma učlanjenih u AEHT (Assotiation Européenne des Ecoles d’Hôtellerie et Tourisme) koja danas broji oko 400 učlanjenih škola iz cijele Europe.

Njezine aktivnosti usmjerene su prema učenicima i studentima, nastavnicima te prema ravnateljima Škola, a odvijaju se u vidu seminara i osposobljavanja nastavnika, učeničkih natjecanja.

Parlament mladih najmlađa je manifestacija i u pripremi je njegovo treće izdanje. Događanje okuplja 24 učenika i studenta ugostiteljstva i turizma, kao i 10 nastavnika  iz 10 europskih država koji tijekom četverodnevnog rada raspravljaju o odabranoj temi i donose završni dokument. Domaćin i organizator ovogodišnjeg Parlamenta mladih AEHT-a je Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića, a njegovo je održavanje predviđeno od 22. do 27. travnja 2014. godine u Poreču. Tema o kojoj će se raspravljati je Utjecaj informacijsko-komunikacijske tehnologije na budućnost turizma. Ciljevi manifestacije su edukacija za sudjelovanje u dogovorima, pregovorima i raspravama, promoviranje ljudskih prava i načela ravnopravnosti,uključivanje mladih ljudi u procese donošenja odluka te razvijanje komunikacijskih i socijalnih vještina.

Osim nastavnika Škole, nositelji organizacije bit će učenici trećih razreda programa za zanimanja hotelijersko-turistički tehničar i turističko-hotelijerski komercijalist. ica ove četverodnevne manifestacije su sljedeće:

Teme radionica ove četverodnevne manifestacije su sljedeće:

• 23. travnja nakon otvorenja manifestacije slijedi predavanje Danijele Fanjkutić iz TZŽI-a kojim će predstaviti Istru kao turističku destinaciju;
  • 24. travnja radionicu o suvremenim marketinškim alatima u turizmu vodit će Dean Krizmanić, dipl. oec. projektni menadžer u marketingu iz hotelskog  poduzeća Laguna Poreč d.d., dok će radionicu o online promociji turističke destinacije voditi direktor IRTA-e Siniša Miljević;
  • 25. travnja slijedi edukativno predavanje Darka Etingera, dr. sc. asistenta na informatičkim predmetima na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli o suvremenom hotelskom informacijskom sustavu, te posjet Centru za ruralno regionalni razvoj na Gortanovom brijegu kraj Pazina.
  • 26. travnja održat će se stručni izlet u Rovinj za sve sudionike ove manifestacije.