Posjet Hrvatskom saboru i Muzeju Mimara

Autor: Silvana Vlačić, 10. 12. 2015.

U srijedu 2. prosinca 2015. godine učenici trećih razreda naše škole posjetili su Hrvatski sabor i Muzej Mimaru, te su uživali u slobodnom vremenu i klizanju na Zrinjevcu u pratnji profesora Davora Bana, Blaženke Brkić, Ante Lešića i Nađe Herceg Tudor.

Nažalost, ove godine nismo imali priliku biti nazočni  sjednici Sabora, ali smo imali priliku razgledati zgradu te naučiti ponešto o Saboru. Nakon obilaska Sabora, uputili smo se laganom šetnjom do Muzeja Mimare. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je proveo po muzeju. Muzej je utemeljen donacijom Ante Topića Mimare. Smješten je u neorenesansnoj palači na Rooseveltovom trgu. Vidjeli smo neke od 3750 umjetnina raznolikih tehnika i materijala, te različitih kultura i civilizacija. Predstavljeni su crteži slavnih majstora Raffaela, Velasqueza, Rubensa, Rembrandta, skulpture od antičkog doba do 20. st., te arheološke rijetkosti stare Grčke i Egipta. Zbirka stakla izuzetna je cjelina umjetničkih vrijednosti staklarskog obrta koja kroz više od 300 izloženih primjeraka prati razvojni put od drevnog Egipta i Rimskog carstva do poznatih venecijanskih i drugih europskih radionica, a zbirka umjetnina dalekog Istoka sadrži predmete od rijetkih materijala. Nakon posjeta muzeju, proveli smo slobodno vrijeme u razgledavanju Zagreba, a zatim smo otišli na klizanje na Zrinjevcu. To je bilo predivno iskustvo i osjećaj, sve je bilo uređeno u božićnom duhu i sve je odzvanjalo savršenom božićnom atmosferom. Nakon klizanja uputili smo se predivnom večernjom šetnjom do Trga bana Josipa Jelačića gdje smo se svi okupili i krenuli za Poreč. Dan je bio predivan, uživali smo u Hrvatskom saboru, predivnim umjetninama, klizanju te savršenom predbožićnom ugođaju Zagreba.

Ivana Domazet. 3.thk

Posjet Hrvatskom saboru i Muzeju Mimara

Autor: Silvana Vlačić, 10. 12. 2015.

Ivana Domazet. 3.thk