Dobrovoljno darivanje krvi

Autor: Silvana Vlačić, 6. 11. 2017.

U utorak, 24.10.2017. u našoj je školi djelatnik Crvenog križa Igor Ostojić održao predavanje "Dobrovoljno darivanje krvi" za učenike trećih razreda kuhara, konobara i slastičara.

Učenike je tema zanimala, jer neki od njih uskoro postaju punoljetni pa mogu postati dobrovoljni darivatelji krvi. Učenicima je objašnjeno tko može biti darivatelj, kakav je postupak darivanja krvi te pozitivni učinci takvog humanog čina. Prije darivanja se obavlja liječnički pregled te tako kontrolira i vlastito zdravlje. Darivatelji krvi su bogatstvo svake zemlje, jer se ljudska krv ne može zamijeniti a nekim pripravkom. Svi mi možemo jednog dana biti u situaciji da trebamo primiti krv.

Drugi dio našeg druženja je odrađen kroz radionicu "Pružanje prve pomoći" s učenicima prvog razreda turističko-hotelijerskog komercijalista. Voditelj radionice je učenicima na lutki objasnio osnovne postupke, koje trebaju provesti pri pružanju pomoći ozlijeđenoj osobi. Učenici su sami isprobali na lutki postupke reanimacije ozlijeđene osobe.

Helena Miletović, prof.

Dobrovoljno darivanje krvi

Autor: Silvana Vlačić, 6. 11. 2017.

Helena Miletović, prof.