Učenici TUŠ A. Štifanića Poreč na maturalnom putovanju u Crnoj Gori

Autor: Silvana Vlačić, 16. 9. 2019.

Već tradicionalna maturalna ekskurzija održala se ove godine od 24. do 28. 8. 2019. na relaciji Dubrovnik – Crna Gora – Zadar.

Na petodnevno putovanje u navedenu destinaciju učenici maturanti otišli su u pratnji profesora Valtera Baldaša, Silvane Vlačić i Darije Škrinjar. Tijekom putovanja pratilo ih je vruće i sunčano vrijeme, prikladno za razgledavanje znamenitosti, kupanje i sunčanje. Prvog su dana pod stručnim vodstvom razgledali prekrasni Dubrovnik, nakon čega su stigli u popodnevnim satima u crnogorsko ljetovalište Budvu, gdje su se smjestili u hotel Admiral. Sljedećeg su se dana prema programu uputili u povijesnu prijestolnicu Cetinje te planinu Lovćen, a na potonjoj su posjetili velebni mauzolej pjesnika i vladara Petra Petrovića Njegoša. Treći je dan posvećen razgledu grada Kotora u Boki kotorskoj, nakon čega je u popodnevnim satima bilo dovoljno slobodnog vremena za kupanje na budvanskoj gradskoj plaži. Četvrtog su dana učenici i profesori posjetili luksuzno odmaralište San Stefan te stari grad Budvu, ograđenu zidinama. Slobodno vrijeme proveli su uživajući u moru i suncu te noćnim izlascima. Pri povratku iz Crne Gore u popodnevnim satima zadnjeg dana razgledali su Zadar te se puni dojmova vratili svojim kućama kasno navečer. Maturantima želimo uspješnu novu školsku godinu, uz želju da lijepe uspomene stečene tijekom maturalnog putovanja zauvijek nose kroz život.

Daria Škrinjar, prof.

Učenici TUŠ A. Štifanića Poreč na maturalnom putovanju u Crnoj Gori

Autor: Silvana Vlačić, 16. 9. 2019.

Daria Škrinjar, prof.