TUŠ Antona Štifanića Poreč na Tjednu filantropije 2019. godine kao dobitnik nagrade Nacionalne zaklade "Dobrota nas veže i spaja"

Autor: Silvana Vlačić, 22. 10. 2019.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva povodom obilježavanja Europskog dana filantropije i zakladništva organizirala je središnju proslavu Tjedna filantropije u Zadru, 28. rujna 2019. godine na Narodnom trgu gdje je predstavljen rad zaklada uključenih u Hrvatski forum zaklada "ZaDobro.BIT," a djeca i mladi/e volonteri/ke uključeni/e su u interaktivni program na temu filantropije. Našu školu predstavljali su učenici/volonteri Antonela Kotarac i Emil Allesandro Knapić.

U drugom dijelu događanja Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i Europska zaklada za filantropiju i društveni razvoj u Hrvatskoj kući filantropije u IMPACT centru u Zadru dodijelile su nagrade „Otisak srca” i „Dobrota nas veže i spaja” osnovnim i srednjim školama za posebni doprinos razvoju volonterstva, filantropije i društvenog angažmana mladih. U ime naše škole nagradu za inicijativu/projekt pod nazivom "Sretan rođendan!" preuzela je učenica Antonela Kotarac u pratnji nastavnice Dajane Bošnjak.

U Zadru nam je bilo lijepo, zabavno i poticajno! Zahvaljujemo Nacionalnoj zakladi za razvoj civilnoga društva na tome što je prepoznala vrijednost našeg projekta! Članove lokalne zajednice, a posebno srednjoškolce pozivamo da se uključe kao volonteri/ke u realizaciji ove inicijative!

Dajana Bošnjak, prof.

Autor: Silvana Vlačić, 22. 10. 2019.

Dajana Bošnjak, prof.