Obilježavanje Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju 2019.

Autor: Silvana Vlačić, 14. 11. 2019.

U četvrtak 17. listopada 2019. u Domu obrtnika Poreč, obilježili smo Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju 2019. (European Vocational Skills Week) radionicom pod nazivom „Želim učiti, želim raditi 2.“

U radionicama je sudjelovalo pedesetak učenika/ica osmih razreda dviju porečkih osnovnih škola – OŠ Finida i OŠ Poreč. U okviru radionice informirali smo učenike/ice o mogućnostima i obavezama u srednjem strukovnom obrazovanju tj. konkretno o mogućnostima koje nudi školovanje u Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića Poreč. Osnovnoškolci su osim infromacija, na radionici dobili i priliku da praktično sudjeluju u pripremi smoothie-ja, bezalkoholnih koktela,  finger food-a i slastica. Tim nastavnika/ica i učenika/ica koji su sudjelovali u pripremi i provedbi radionice sastojao se od Klaudije Tian-Pamić (nastavnice slastičarstva), Doris Radoslav (nastavnice posluživanja), Drage Hržice (nastavnika posluživanja), Željana Pelože (nastavnik kuharstva), Tatjane Gulić-Pisarević (predsjednice Školskog odbora), Dajane Bošnjak (koordinatorice),  te učenika/ica 3. i 4. razreda THK usmjerenja, 1. i 2. razreda kuhara i 2. razreda slastičara/ki. Zahvaljujemo svima na doprinosu i podršci pri realizaciji ove radionice.

Dajana Bošnjak, prof.

Obilježavanje Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju 2019.

Autor: Silvana Vlačić, 14. 11. 2019.

Dajana Bošnjak, prof.