Od Sabora do Adventa u Zagrebu

Autor: Silvana Vlačić, 9. 12. 2019.

U srijedu 4. prosinca, učenici 3. htt, 3.thk i 3. ku u pratnji nastavnika odradili su u skladu s planom i programom terensku nastavu na temu: Hrvatski sabor  - Muzej grada Zagreba – Advent u Zagrebu.U srijedu 4. prosinca, učenici 3. htt, 3.thk i 3. ku u pratnji nastavnika odradili su u skladu s planom i programom terensku nastavu na temu: Hrvatski sabor  - Muzej grada Zagreba – Advent u Zagrebu.

Učenici su u obilasku Hrvatskog sabora s vodičem pratili rad zastupnika. Hrvatski sabor je raspravljao o Zakonu o obrtu, koji bi trebao povećati konkurentnosti obrta i uskladiti obrazovni sustav s potrebama tržišta rada, prisutan je bio i resorni ministar Darko Horvat te isticao kako poslodavci postaju partneri tom sustavu, a oporba je uvjerena da zakon ne pomaže jačanju obrtništva.

Svrha i cilj terenske nastave bili su stjecanje znanja o politici, o političkim ustanovama i političkim procesima te razvijanje političke kulture za aktivno sudjelovanje u političkom sustavu. Nakon toga slijedio je organizirani obilazak Muzeja grada Zagreba koji je otvorio šesti stalni postav i pokazuje prošlost grada Zagreba od prapovijesti – tragova koji su netom otkopani upravo podno njegova zdanja – do danas. Stalni je postav koncipiran na temelju predmeta koje Muzej posjeduje.

I na kraju obilazak i odlična zabava na Adventu u Zagrebu- tradicionalnoj predblagdanskoj manifestaciji koja se održava na više lokacija u središtu Zagreba s bogatim kulturno-zabavnim programom. Uz potporu Turističke zajednice Grada Zagreba, program se odvija 8. godinu za redom. Svake sezone se razvija i nadograđuje. Namijenjen je gostima i građanima. Na terenskoj nastavi bilo je ukupno 50 učenika i 3 nastavnika u pratnji.

Vilma Čehić Janjuš, prof.

Od Sabora do Adventa u Zagrebu

Autor: Silvana Vlačić, 9. 12. 2019.

Vilma Čehić Janjuš, prof.