PROMOMOJUNIOR 2009.

Autor: Katarina Brajdić, 27. 11. 2009.

13. studenog 2009. u Obrtničkom domu u Poreču  održan je 5. po redu Promojunior.

13.studenog 2009. u Obrtničkom domu u Poreču  održan je 5. po redu Promojunior -  natjecanje  regionalnog karaktera na kojem su se učenici  ugostiteljsko-turističkih škola natjecali u flambiranju slanih i slatkih jela. Temeljna zamisao i cilj manifestacije je da  gospodarstvenicima predstavi učenike, buduće ugostiteljske i turističke djelatnike, njihove vještine, kreativne potencijale i spremnost za ulazak u svijet rada. Organizator je bila naša škola, a koordinatorica stručna suradnica Anita Pranjić. Sudjelovale su sljedeće škole:

IPSSAR Pelegrino Artusi Riolo Terme iz Italije,

Trgovačko-ugostiteljska škola iz Karlovca,

Ugostiteljskua škola iz Opatije,

Škola za za turizam, ugostiteljstvo i  trgovinu iz Pule,

Strukovna škola Eugena Kumičića iz Rovinja,

Turističko-ugostiteljska škola iz Splita i

Ugostiteljsko-turističko učilište iz Zagreba.

Učenici Turističko ugostiteljske škole Antona Štifanića ove su godine otvorili natjecanje i nastupili izvan konkurencije, nisu se natjecali. Slano jelo flambirali su učenici Vanesa Janjić i Leonard Pek, a slatko jelo  flambirali su Silvija Rabar i Deny Prenc.

Poredak natjecatelja je sljedeći:

1. mjesto u flambiranju slanih i slatkih jela osvojili su učenici Ugostiteljske škole Opatija: Boris Mazzarolli i Antonio Mihaljević,

2. mjesto  otišlo je u ruke učenika Ugostiteljsko turističkog učilišta iz Zagreba:Branko Krkanić i Anton Nuić,

3. mjesto osvojili su učenici Strukovne škole Eugena Kumičića Rovinj:Linda Zgrabljić i Luka Sošić.

Čestitamo svima!

PROMOMOJUNIOR 2009.

Autor: Katarina Brajdić, 27. 11. 2009.

IPSSAR Pelegrino Artusi Riolo Terme iz Italije,

Trgovačko-ugostiteljska škola iz Karlovca,

Ugostiteljskua škola iz Opatije,

Škola za za turizam, ugostiteljstvo i  trgovinu iz Pule,

Strukovna škola Eugena Kumičića iz Rovinja,

Turističko-ugostiteljska škola iz Splita i

Ugostiteljsko-turističko učilište iz Zagreba.

Poredak natjecatelja je sljedeći:

Čestitamo svima!