22. GODIŠNJI SUSRETI AEHT-a

Autor: Katarina Brajdić, 1. 12. 2009.

DUBROVNIK, 17.-22.  STUDENOGA 2009.

22. godišnji susreti AEHT-a održani su ove godine od 17. do 22. studenoga u Dubrovniku, u turističkom naselju Babin Kuk. Dubrovnik je sa suncem i ljetnim temperaturama dočekao 750 sudionika iz cijele Europe i goste iz daleke Kolumbije: učenike, nastavnike i ravnatelje ugostiteljsko-turističkih škola. Među njima je bila i dosad najbrojnija skupina od 10 hrvatskih škola članica AEHT-a. Turističko-ugostiteljsku školu Antona Štifanića iz Poreča predstavljali su Silvija Rabar, učenica četvrtog razreda turističko-hotelijerskih komercijalista, Milan Olić, stručni učitelj ugostiteljskog posluživanja, i Vesna Baranašić, ravnateljica Škole.

Uobičajeno, program  susreta sastoji se od natjecanja za učenike, te godišnje skupštine AEHT-a i sastanaka  za nastavnike i ravnatelje u službenom dijelu, kao i brojnih izleta, obilazaka i priredaba u kulturnom i rekreativnom dijelu manifestacije.

Silvija Rabar natjecala se u flambiranju slanog i slatkog jela u timu s vršnjakom iz Poljske. Zadatak su izvršili dobro i stekli dragocjeno iskustvo timskoga rada i komunikacije na engleskom jeziku. Praktičnom dijelu odrađenom pred strogim povjerenstvom, prethodila je pismena provjera znanja iz područja natjecanja u vidu testa objektivnog tipa, također na engleskom jeziku. Ostale su natjecateljske discipline bile kuharstvo, posluživanje menija, priprema slastice, barske mješavine, recepcijsko poslovanje, te predstavljanje turističke destinacije.

Susreti ne bi bili potpuni bez programa izleta: putem svile u Konavlima, vinskim cestama na Pelješcu, u uzgajalište kamenica i solanu u Stonu, karakom na Elafite, te u Mostar i Međugorje.

Na završnoj su svečanosti zastavu AEHT-a preuzeli domaćini 23. godišnjih susreta, predstavnici Hotelijerske  škole iz Lisabona.

22. GODIŠNJI SUSRETI AEHT-a

Autor: Katarina Brajdić, 1. 12. 2009.

DUBROVNIK, 17.-22.  STUDENOGA 2009.