PRVE PUČKE IGRE MLADIH POREČA

Autor: Katarina Brajdić, 21. 5. 2010.

I ove godine  "Povjerenstvo zajedno protiv ovisnosti" grada Poreča u okviru projekta Festival mladih organizira sportske igre mladih Poreča - natjecanje u sportovima naših starih. Cilj ovog projekta je kvalitetno provođenje slobodnog vremena mladih u svrhu prevencije ranog pijenja i ostalih rizičnih ponašanja.

Važno je naglasiti da je i ove godine ideja za održavanje ovakvih igara  u kojima su se ogledali naši stari potekla baš od mladih.

Za sudjelovanje u ovakvim igrama nisu potrebne neke posebne pripreme i skupa oprema, sa sobom je trebalo ponijeti samo dobru volju, vedro raspoloženje i želju za zabavom. Za sve ostalo pobrinuli su se organizatori. Šezdeset učenika polaznika: Srednje škole Antona Štifanića, Srednje škole Mate Balote i učenika osmih razreda Osnovne škole Poreč nadmetali su se u pljočkanju, kamena s ramena, hitanju grote spod guzice, utrke kariolama i trčanju u vrećama. Igre su se održale u uvali Peškera. Sve ekipe imale su i navijačku podršku od vršnjaka iz svojih škola.

Da igre teku po pravilima brinula je glavna sutkinja gđa. Sonja Lovreković – predsjednica DND Poreč i pomoćni sudac Valentin Gašparini član USB Poreč.

Od samoga početka igara rezultati su bili izjednačeni. Nije bilo lako pogoditi balin, ili možda bacati grotu. Trčalo se u vrećama uz salve smijeha i veselja, jurilo se i ispadalo iz kariola. Srčano i vatreno se navijalo.Napeto je bilo do samoga kraja, tek nakon produžetaka i nove trke u vrećama dobili smo ovogodišnjeg pobjednika.

„Reprezentacija“ Osnovne škole Poreč osvojila je prvo mjesto, drugo  Srednja škola Mate Balote, a treće mjesto osvojila je Srednja škola Antona Štifanića.

Priznanja najuspješnijima dodijelila je zamjenica Gradonačelnika Grada Poreča gđa. Nataša Basanić Čuš.

PRVE PUČKE IGRE MLADIH POREČA

Autor: Katarina Brajdić, 21. 5. 2010.