OBILJEŽAVANJE HRVATSKOG OLIMPIJSKOG DANA U TURISTIČKO-UGOSTITELJSKOJ ŠKOLI ANTONA ŠTIFANIĆA

Autor: Katarina Brajdić, 10. 9. 2010.

Povodom dana osnivanja HOO-a, krovna sportska organizacija, u petak, 10. rujna 2010.,  organizira proslavu olimpizma i sporta uopće pod nazivom Hrvatski olimpijski dan - HOD. Nacionalna je to sportska manifestacija koja obuhvaća niz sportskih priredbi i edukativnih radionica o olimpizmu u kojima mogu sudjelovati svi građani, a manifestacija se provodi u suradnji sa svim sportskim udrugama i organizacijama, obrazovnim ustanovama i drugim institucijama.  Dan olimpizma  već tradicionalno  u Turističko-ugostiteljskoj školi A. Štifanića u Poreču obilježen je učeničkim  turnirom u odbojci na pijesku na Gradskom kupalištu  u Poreču.  Sudjelovale su razredne ekipe s po 3 igrača. U finalu su odigrane utakmice između ekip II. HTT, III. THK  i III. razreda konobara. Kao pobjednici iz troboja izašli su učenici II. HTT razreda. Drugo mjesto je zauzela ekipa III. konobara a treće mjesto je pripalo ekipi III. THK razreda.

Ovom aktivnošću obilježen je početak školske godine pod geslom ZDRAV DUH U ZDRAVOM TIJELU.

Svim sudionicima čestitamo rukovodeći se olimpijskim geslom VAŽNO JE SUDJELOVATI .

Autor: Katarina Brajdić, 10. 9. 2010.