Posjet učenika Ekonomske i ugostiteljske škole „Bosa Milićević“ iz Subotice Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića Poreč

Autor: Katarina Brajdić, 14. 12. 2010.

Od 7. do 11. prosinca u porečkoj Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića boravila je skupina od šestoro učenika Ekonomske i ugostiteljske škole „Bosa Milićević“ iz Subotice. Dvije su škole partneri u edukativnom projektu „Razvijajmo toleranciju-poštujmo različitost“koji je na proljeće ove godine nagrađen u okviru ACES-a (Accademy of Central European Schools) i Erste zaklade iz Beča. To je drugi projekt koje dvije škole zajednički provode.

Domaćini su svojim gostima priredili raznolik i sadržajan program. Trodnevni rad i zajedničko druženje započelo je u srijedu, 8. prosinca u prostorijama Zdravoga grada gdje su nakon pozdrava i izraza dobrodošlice koje je gostima uputila ravnateljica Škole i dogradonačelnica gospođa Nataša Basanić-Čuš, bile predstavljene aktivnosti Zdravoga grada i održane radionice međusobnog upoznavanja sudionika. U poslijepodnevnim satima su učenici četvrtoga razreda programa za zanimanje hotelijersko-turistički tehničar goste upoznali s kulturno-povijesnim znamenitostima Poreča.

U četvrtak, 9. prosinca održan je sportski susret domaćina i gostiju u dvorani „Veli Jože“, a zatim predstavljanje Škole, kao i zajedničke radionice. U poslijepodnevnim satima učenici su posjetili jamu Baredine i zvjezdarnicu u Višnjanu.

U petak, 10. prosinca porečki su učenici svojim vojvođanskim gostima pokazali dio ljepota i zanimljivosti svoga zavičaja pa su tako, nakon posjeta i radionice izrade fuža na agroturističkom imanju Ograde obišli Rovinj i Pulu.

Domaćini su tijekom cijeloga posjeta bili učenici trećeg razreda programa hotelijersko-turistički tehničar,a koordinatorice posjeta su ujedno i voditeljice ACES-ovog projekta, profesorice Vilma Bednar, Danijela Banko i Ljiljana Badrov-Frleta.

Fotografije možete pogledati ovdje.

Autor: Katarina Brajdić, 14. 12. 2010.

Fotografije možete pogledati ovdje.