Predstavljanje knjige Ljubav iz davnine Zorana Antičevića

Autor: Silvana Vlačić, 28. 4. 2008.

Zoran Antičević, učenik 3. thk razreda objavio je svoju prvu knjigu, zbirku pjesama Ljubav iz davnine u izdanju porečkog nakladnika Errata corrige. Knjiga je predstavljena našim učenicima i profesorima u petak 25. travnja u učionici 48. Na pjesničko djelo mladog autora osvrnuo se  urednik knjige Drago Orlić u čijem je nakladništvu i izdana knjiga. „Srednjoškolac Zoran Antičević razlio je pred nas zanos emocija, nemir mladosti, ali i neslućeni pjesnički trud. To me je najprije privuklo ovom buketu tamnoljubičastih tulipana, ovoj pjesmarici. U pravilu mladi pjesnici misle kako je poezija tek provala ljubavi i bijesa, stvorena sama od sebe i božjeg nadahnuća. Dobro je znati da to nije dovoljno, da to nije samo tako. Ove pjesme su pjesme mara i rada, vidi se tu ta muka, što je mladom pjesniku i najveće priznanje. Shvatio je već u početku, a bolje prije nego kasnije, da je poezija trud: što manja strofa, to veća je muka.“ Riječi su urednika koji je u nekoliko navrata naglasio pjesnički talent našeg učenika.

Tijekom predstavljanja knjige upoznali smo se sa Zoranovim književnim počecima koji je vrlo rano oko 8-9 god. osjetio unutarnji poziv da se bavi poezijom. Najveći utjecaj na njega je izvršio američki pisac romantizma Edgar Allan Poe. Najavljena je u pripremi još jedna zbirka, ali ovaj put i s proznim radovima. Pjesme su recitirale Josipa Tadijanović i Jelena Erenda, te sam autor. Istoga je dana u 19 sati u Gradskoj knjižnici održana promocija za građanstvo uz prigodni domjenak. U privitku možete pročitati dvije pjesme iz zbirke Ljubav iz davnine. Pjesmom Fisija srca Zoran je sudjelovao u kategoriji literarnog stvaralaštva na Lidranu 2008.

Priloženi dokumenti:
FISIJA SRCA.doc (24.00 KB)
KRALJEVNA RUDARA.doc (22.50 KB)

Predstavljanje knjige Ljubav iz davnine Zorana Antičevića

Autor: Silvana Vlačić, 28. 4. 2008.

Priloženi dokumenti:
FISIJA SRCA.doc (24.00 KB)
KRALJEVNA RUDARA.doc (22.50 KB)