Županijski skup profesora hrvatskoga jezika za srednje škole

Autor: Silvana Vlačić, 1. 3. 2012.

Dana 22. veljače u našoj je školi održan Županijski skup profesora hrvatskoga jezika za srednje škole iz Poreča, Buja, Rovinja, Buzeta i Pazina.

Na skupu su obrađene teme vezane za sve veću potrebu korelacije među nastavnim predmetima. U tu svrhu obrađena je tema „Poveznice nastavnih sadržaja hrvatskoga jezika i drugih predmeta“. Profesorice Vilma Bednar i Blaženka Đermadi napravile su poveznicu između psihologije i hrvatskoga jezika. Prof. Vilma Bednar održala je predavanje „Intrapersonalna komunikacija-samogovorom do sebe“ što se povezalo s djelom Pismo ocu Franza Kafke. Izdvojene su metode odgoja koje mogu bitno utjecati na formiranje ličnosti te koliko se odnos između oca i sina zrcali u Kafkinom književnom djelu.

Prof. Blaženka Đermadi prikazala je i primjer poveznice hrvatskoga jezika, povijesti i povijesti umjetnosti u okviru školskog kurikuluma vezanoga za obilježavanje obljetnice Domovinskoga rata u Gradu heroju-Vukovaru u korelaciji s prof. Blaženkom Brkić i učenicima 3. thk-att. Nakon projekcija sudionici skupa iznosili su svoja iskustva vezana za provođenje Bloomove taksonomije u okviru mjerila vrednovanja učeničkih postignuća te što učiniti kako bi postigli veću čitanost lektirnih naslova kod učenika.

Blaženka Đermadi, prof. hrvatskoga jezika

Županijski skup profesora hrvatskoga jezika za srednje škole

Autor: Silvana Vlačić, 1. 3. 2012.

Blaženka Đermadi, prof. hrvatskoga jezika