eTwinning radionica

Autor: Silvana Vlačić, 2. 3. 2012.

U Turističkoj-ugostiteljskoj školi  Antona Štifanića u Poreču je 23. veljače 2012. održana eTwinning radionica pod naslovom „Hrvatski nacionalni školski kurikulum – eTwinning“. Radionicu je vodila eTwinning ambasadorica Ljiljana Badrov Frleta.

Sudionici radionice su bili nastavnici osnovnih i srednjih škola, odgajatelji u vrtićima, predstavnici hotelskih poduzeća, turističkih zajednica, turoperatora i turističkih agencija. Nakon predstavljanja programa Agencije za mobilnost i programe EU, od kojih TUŠ Antona Štifanića ima iskustva u potprogramima Comenius i Leonardo da Vinci, uslijedilo je upoznavanje s portalom eTwinning i mogućnostima koje on nudi nastavnicima i učenicima. Sudionici radionice su se bavili mogućnostima povezivanja temeljnog obrazovnog dokumenta Nacionalnog okvirnog kurikuluma s eTwinningom te načinima kako NOK integrirati u eTwinning, ali i kako profesori mogu utjecati na razvoj i sadržaje eTwinninga u Hrvatskoj. Dogovorena je konkretna suradnja i nastavak eTwinning projekta „Naša četvorna milja“ u okviru kojeg su učenici TUŠ-a prikupili legende iz Istre, osmislili i pravu Istarsku cestu bajki pa je na radionici s Dječjim vrtićem Radost iz Poreča i porečkom Talijanskom OŠ Bernarda Parentina dogovoreno da će njihovi učenici izraditi crteže povezane s legendama – Gabrijel i Milka (Istarski Romeo i Julija), zakopano blago u Dvigradu. Sudionici radionice iz OŠ Poreč su predložili pokretanje projekta koji bi obradio kulturno povijesne spomenike Poreča na način prihvatljiv svim uzrastima uključujući one najmlađe. Agencija Saga bi sve te priloge prezentirala svojim gostima u okviru koktela dobrodošlice i u info-knjizi u hotelima u kojima borave njihovi gosti. Zahvaljujući odazivu i motiviranosti sudionika radionica je bila veoma uspješna, što dokazuje činjenica da su se sudionici registrirali na portal eTwinning te da su osmišljeni neki budući projekti, partnerstva i suradnje.

Ljiljana Badrov Frleta, prof.

eTwinning radionica

Autor: Silvana Vlačić, 2. 3. 2012.

Ljiljana Badrov Frleta, prof.