Naši učenici posjetili Zvjezdarnicu Višnjan

Autor: Silvana Vlačić, 13. 3. 2012.

U četvrtak 8. ožujka u sklopu projekta Dana otvorene nastave učenici 2. htt razreda pod vodstvom prof. Valtera Baldaša i razrednice Gordane Barnjak, posjetili su Zvjezdarnicu u obližnjem Višnjanu i na Tičanu.

Uvodno predavanje u staroj općinskoj vijećnici u Višnjanu održao je prof. Korado Korlević, voditelj Zvjezdarnice, a tema predavanja bile su nove spoznaje o veličini i građi svemira i lokacija Zemlje u njemu. Predavač je nastojao slušateljima dočarati i pomoći im da napišu svoju „točnu“ adresu u beskraju svemira. Nakon predavanja, na lokalitetu nove Zvjezdarnice na Tičanu, prof. Korlević je govorio o baštini prapovijesnih naroda u Istri i njihovom poznavanju astronomije, te pokazao posljednje istarsko gumno-ostatak tradicije naših predaka. Susret na Tičanu završio je praktičnim promatranjem Sunca i sunčevih pjega putem teleskopa.

Valter Baldaš, prof. povijesti i geografije

Naši učenici posjetili Zvjezdarnicu Višnjan

Autor: Silvana Vlačić, 13. 3. 2012.

Valter Baldaš, prof. povijesti i geografije