Srebro i bronca na Gastru 2012.

Autor: Silvana Vlačić, 3. 5. 2012.

I ove su godine naši učenici uspješno sudjelovali na Državnom i međunarodnom natjecanju učenika – GASTRO 2012.

U devet disciplina natjecanje se održavalo od 16. do 18. travnja u Dubrovniku, a domaćin je bila Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik. Našu su školu predstavljali učenici usmjerenja htt, thk,  kuh i sl. Učenik II. razreda kuhara Valentino Jerman u ekipi s učenikom iz Zagreba osvojio je srebrnu medalju u 1. disciplini-pripremanju menija. Meni se sastojao od 4 slijeda: Složenca od kozica s emulzijom od naranče, Juhe u juhi, Rolade od kunića poslužene s palentom s radićem i pireom od batata te složenom salatom i za kraj Čokoladni duo. Brončanu medalju zaslužila je učenica IV. htt Maida Zećiri u ekipi s učenikom iz Bjelovara u 8. disciplini, poslovanju putničke agencije. Na natjecanju su još sudjelovali: Nina Sinković, IV. htt, Stela Đujić, IV. thk, Elisabetta Mladossich, II. kon.-sl., a pratili su ih mentori Stanislav Poropat, stručni učitelj kuharstva, Biserka Udovičić, stručna učiteljica slastičarstva i Rozana Rakovac, prof. ekonomske skupine predmeta.

Srebro i bronca na Gastru 2012.

Autor: Silvana Vlačić, 3. 5. 2012.