EKVINOCIJ

Autor: Josip Klarić, 8. 5. 2012.

U sklopu FESTIVALA MLADIH kojeg podržava Povjerenstvo Zajedno protiv ovisnosti Grada Poreča svake se godine osmišljavaju aktivnosti za srednjoškolce. Ove su godine  sa učenicima odrađene radionice poezije, fotografije, filma  i sporta, a uradci kreativnog stvaralaštva bit će prezentirani narednih dana po rasporedu oglašenom na plakatima, letcima.

Tako će se  u srijedu, 9. svibnja 2012.  u 12 h u Kino dvorani pučkog učilišta Poreč održat premijera filma Ekvinocij koji je nastao u  suradnji udruge UM SAVE i učenika naše škole.

Film je nastavak istoimene predstave koju su kreativni učenici TUŠ Antona Štifanića izveli u Mjesecu borbe ovisnosti u studenom 2011.

U filmu je grupa od sedam učenika  na originalan način prikazala problem raznih vrsta ovisnosti pomoću dva ključna motiva. Jedan je bačva – koja simbolizira prazninu ljudske duše, koju pojedinci pokušavaju ispuniti korištenjem raznih sredstava ovisnosti, a drugi su motiv – dječji glasovi, nevini i čisti kao izvorna snaga za izlazak iz krize.

Film Ekvinocij je metafora oluje unutarnjih sila u izmučenoj ljudskoj duši koja se pokušava izvući iz  mračnog labirinta ovisnosti.

Filmom smo željeli potaknuti mlade na promišljanje i kritičan odnos prema iskušenjima kojima su izloženi.

Vilma Bednar , psih.

EKVINOCIJ

Autor: Josip Klarić, 8. 5. 2012.

Vilma Bednar , psih.