Ideja, predstava, film!

Autor: Silvana Vlačić, 10. 5. 2012.

Održana premijera filma Ekvinocij.

Sve je započelo brain stormingom u studenom 2011. godine. Grupa kreativnih učenika okupljena oko školske psihologinje Vilme Bednar započela je s pripremama za obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Početna se ideja nekoliko puta mijenjala, a zatim je dogovoreno: Radit će se predstava! Tako je i bilo, te je 25. studenoga na Trgu slobode u Poreču izvedena predstavu u prostoru pod nazivom Ekvinocij. Čak osamdesetak učenika sudjelovalo je u finalnoj izvedbi, ali i svim fazama pripreme takve vrste predstave. Nakon toga slijedilo je predstavljanje projekta na Radio Centru. Kako su sami učenici rekli: „Nismo željeli da se projekt završi“  pala je odluka da se snimi film istoimenog naziva kao i predstava. U suradnji s udrugom UM SAVE iz Poreča snimljen je kratki, ali zato vrlo dojmljiv film koji obrađuje tematiku ovisnosti. Pored članova Udruge na realizaciji filma je sudjelovalo sedmero učenika naše škole: Andrea Matukina, Danijela Ljubičić, Venera Čočaj, Ana Sakač, Ilenia Bajkin, Damir Sergo i Jakša Martić, a režiju potpisuje Mladen Daković. Premijera filma Ekvinocij održana je u srijedu u 12 sati u Kino dvorani pučkog učilišta Poreč.

Ideja, predstava, film!

Autor: Silvana Vlačić, 10. 5. 2012.

Održana premijera filma Ekvinocij.