Prvi dojmovi

Autor: Silvana Vlačić, 25. 9. 2012.

Kako su se snašli u novoj školi, kako im prolaze dani na nastavi, što im je teško, što im se sviđa, a što ne…? Kakvi su im početni dojmovi nakon tri tjedna nastave,  pitala sam učenike 1. razreda htt i konobara-slastičara.

Robert Bojanić, 1. kon-sl

U početku smo bili dosta zbunjeni, stalno se selimo iz učionice u učionicu, pa dok nađemo pravu prostoriju, već završi odmor. Većinu u razredu znam od prije jer su kao i ja pohađali OŠ Poreč. Volio bih da imamo svoju učionicu, svoj stalni prostor. Prošli tjedan radili smo sanitarnu knjižicu, sada čekamo uniformu pa idemo u akciju. Upisao sam slastičarstvo jer mi se jako sviđa, mislim da je to prava umjetnost i jedva čekam da počnemo pripremati slastice. Stručni predmeti mi se čine lagani (za sad), nastavnici lijepo objašnjavaju i dojmovi o novoj školi su pozitivni!

Elhan Ferati, 1. kon-sl

Vrlo sam se dobro snašao u novoj školi, mada me na samom početku malo bilo i strah hoću li sve obveze ispuniti na vrijeme, hoću li se uklopiti u novu sredinu. Ekipa je odlična, nastavnici nam svakodnevno izlaze u susret, trude se objasniti nam gradivo, mada mislim da im nije baš lako s nama. Što se tiče razreda, još smo uvijek u fazi upoznavanja. Netko ti više odgovara, netko manje. Predmeti? Bilo bi bolje da ih je manje, za sada mi je favorit Poznavanje prehrane i robe.

Asia Memić, 1. htt

Prvi dan u školi sve mi je bilo čudno i novo. Čim sam ušla, začudila sam se jer nisam očekivala takvu atmosferu. Sada sam već upoznala i ostale u razredu, a neke sam znala i otprije. Profesori mi se čine vrlo strogi i ne volim kada pravimo nered tijekom nastave. Škola je u redu, svatko izvršava svoje obveze i nitko nas ne gnjavi.

Vanessa Peruničić, 1. htt

Odlučila sam se za htt jer su moji roditelji ugostitelji, pa bih se i ja jednog dana voljela baviti sličnim poslom. Vrlo sam zadovoljna svojim izborom škole. Razred? U početku mi se činio vrlo miran, svi smo bili sramežljivi, ali već drugog dana pokazalo se sasvim suprotno. Svi su se nastavnici počeli žaliti na našu disciplinu i kako previše pričamo. Tada se još nitko od nas na to nije obazirao, ali sada kada su nam upisana imena u imenik, pa se počela voditi evidencija o našem radu i znanju, pa još i roditelji mogu doći na informacije…Iz dana u dan razred mi se sve više sviđa, nitko se ne ističe i mislim da smo super!

Prvi dojmovi

Autor: Silvana Vlačić, 25. 9. 2012.

Robert Bojanić, 1. kon-sl

Elhan Ferati, 1. kon-sl