Europski dan jezika

Autor: Silvana Vlačić, 27. 9. 2012.

Dana 26.rujna 2012. godine učenici Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića iz Poreča obilježili su Europski dan jezika.

Osim sudjelovanja u radio-emisiji dan ranije, učenici su u jutarnjim satima na Trgu slobode i uz potporu svojih profesora stranih jezika osmislili zanimlijv štand, koji je privukao posjetitelje iz raznih dijelova Europe, a koji su se toga dana našli na ulicama Poreča. Svojim upisivanjem u knjigu dojmova, na desetak svjetskih jezika, dali su potporu i pohvale ovim mladim ljudima koji su uživali u interakciji s njima te na hvalevrijedan način predstavili sebe i svoju školu. Učenici slastičarstva napravili su s prof.Biserkom Udovičić kroštule i fritule, dijelili su recepte, bukmarkere s prigodnim porukama, kalendare koje su sami osmislili i izradili, boce s porukama i mnoštvo drugih zanimljivih predmeta te na taj način privukli veliki broj prolaznika.  Cijeli događaj zabilježila je učenica 2.thk razreda Sara Živolić, a najveći doprinos upravo su dali učenici razreda  2.thk i 2.kon-sl no i svi ostali koji su se pridružili toj akciji sa svojim profesoricama Stelom Nazalević, Darijom Škrinjar, Lindom Laković, Gordanom Barnjak i koordinatoricom profesoricom Irinom Riđić. Osim interakcije na stranim jezicima cilj obilježavanja bio je i osvijestiti potrebu učenja stranih jezika i kompetencija na stranim jezicima, s obzirom na činjenicu da je turizam osnovna djelatnost Istarske županije.

Irina Riđić, prof.

Europski dan jezika

Autor: Silvana Vlačić, 27. 9. 2012.

Irina Riđić, prof.