Dan učitelja-naš dan

Autor: Silvana Vlačić, 5. 10. 2012.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

„Pravi učitelj je onaj kome se predaš s punim povjerenjem: on će prepoznati tvoj potencijal i pokazati ti što vrijedi u tebi. Pravi učitelj ima povjerenja u svog učenika i iz njega izvlači ono najbolje usmjeravajući ga, no istovremeno i prima od onoga tko mu se povjerio i raste zajedno sa svojim učenikom. Poniznost je odlika učitelja: čovjek koji želi druge poučavati, ne boji se reći da nešto ne zna, jer u spoznaji vlastitog neznanja počinje potraga za pravim znanjem.“

I mi smo bili srednjoškolci!

Anto Lešić, 18 god.           Silvana Vlačić, 16              Valter Baldaš, 16                 Linda Laković, 16

Željan Peloža, 17 god.     Tatjana Gulić, 16           Biserka Udovičić, 15       Blaženka Brkić, 18

Darija Vuletić,  18               Josip Klarić, 18               Stanislav Poropat, 18       Helena Miletović,18

Milan Olić, 15                                             Ferucio Smoković, dob nepoznata

Dan učitelja-naš dan

Autor: Silvana Vlačić, 5. 10. 2012.

I mi smo bili srednjoškolci!