Okrugli stol na temu „ Smjernice razvoja ljudskih resursa u turizmu Istre“

Autor: Silvana Vlačić, 7. 12. 2012.

U sklopu projekta „Sutra radim – praksom do uspjeha“ financiranog iz Grant sheme „Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s promjenjivim potrebama tržišta rada/gospodarstva“, kao dio Operativnog programa „Razvoj ljudskih potencijala“, dana 5.prosinca 2012. godine u velikoj konferencijskoj dvorani Obrtničkog doma u Poreču, s početkom u 10 sati održan je prvi okrugli stol na temu „Smjernice razvoja ljudskih resursa u turizmu Istre“. Organizator okruglog jest nositelj projekta, Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč, u suradnji s projektnim partnerima Gradom Porečom i Udruženjem obrtnika Poreč.

Okruglom stolu aktivno je prisustvovalo 30-tak sudionika među kojima su bili predstavnici obrazovnih institucija (Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića iz Poreča, Ugostiteljska škola Opatija, Gospodarska škola Buje, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, Srednja škola Mate Balote Poreč), predstavnici velikih turističkih i hotelskih kompanija s područja Istarske Županije (Laguna Novigrad d.d., Plava Laguna d.d., Riviera Adria d.d.), predstavnici javnog sektora (Institut za poljoprivredu i turizam Poreč, Udruženje obrtnika Poreč, Obrtnička komora Primorsko-goranske županije, Obrtnička komora Istarske županije, Hrvatska gospodarska komora – županijska komora Pula, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Sektorsko vijeće za turizam i ugostiteljstvo) te predstavnici Vijeća učenika (učenici Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića iz Poreča). Osnovni cilj okruglog stola bio je uspostavljanje komunikacije među najvažnijim dionicima u turizmu. Moderatorica je bila gospođa Nevena Tolanov, voditeljica odjela razvoja ljudskih resursa u tvrtci Riviera Adria d.d.

Na okruglom stolu u trajanju od 2 sata, aktivno se raspravljalo o ulozi obrazovnih institucija u oblikovanju buduće radne snage u turizmu i ugostiteljstvu, o problematici zapošljavanja mladih u turizmu, potrebama poslodavaca, dinamičnosti turističkog tržišta te primjerima dobre prakse iz svijeta. Sudionici - predstavnici različitih institucija iznijeli su vlastita mišljenja, komentare, primjedbe i sugestije glede navedene problematike. Nastavak rasprave najavljuje se za utorak 18.12.2012. godine u Rijeci, u prostorijama Obrtničke komore Primorsko-goranske županije. Zaključci s okruglih stolova biti će temelj za izradu strateške osnove i definiranje akcijskog plana za razvoj ljudskih resursa u turizmu Istarske županije.

Mag.oec.Katarina Diklić

Project manager

Okrugli stol na temu „ Smjernice razvoja ljudskih resursa u turizmu Istre“

Autor: Silvana Vlačić, 7. 12. 2012.

Mag.oec.Katarina Diklić

Project manager