Predstava TOLERANCIJA

Autor: Silvana Vlačić, 20. 12. 2012.

Još jedna zapažena predstava učeničkog stvaralaštva održana je 14. prosinca u Kino dvorani POU Poreč. Multimedijalnom  predstavom obilježena je zadnja u nizu brojnih aktivnosti u Mjesecu borbe protiv ovisnosti koje je koordinirala psihologinja škole Vilma Bednar, a podržalo povjerenstvo Zajedno protiv ovisnosti grada Poreča.

U uvodnom dijelu predstave gledali smo kratki dokumentarni film Izazovi odrastanja, koji prikazuje srednjoškolski period jednog adolescenta. Film je režirao i snimao Mladen Đaković, predstavnik udruge UM SAVE u suradnji s učenicima škole. Režiser je ponovo potvrdio izuzetno umijeće u prepoznavanju ključnih elemenata koji ističu karakteristike glavnog lika u filmu,inače učenika škole.. Ovo je već drugi projekt u kojem učenici TUŠ Antona Štifanića surađuju s članovima  filmske udruge, pri čemu nastaju vrijedni audiovizualni uradci. Nakon projekcije filma uslijedili su kreativno osmišljeni prizori glazbe, pjesme, poruka, dijaloga u kojima je sudjelovalo dvadesetak sadašnjih i bivših učenika, te gosti, članovi glazbene grupe Baredinosaurosi i dugogodišnji prijatelj, kantautor Erik Balija. U zanimljivom zajedničkom nastupu i sami su svjedočili o toleranciji i time su nam osim ugodnog dojma na kraju , ostavili za pamćenje i poruku bivšeg učenika, sudionika predstave Zorana Antičevića koja glasi:"Tko je netolerantan je prazan, tko je tolerantan je polovičan, a jedino tko poznaje vještinu prihvaćanja je potpun."

Predstava TOLERANCIJA

Autor: Silvana Vlačić, 20. 12. 2012.