Posjet Gimnaziji Laa an der Taya u Austriji

Autor: Silvana Vlačić, 21. 12. 2012.

Vivian Blaško, Lucija Lindi, Damir Štefanić i Mateo Laćak; učenici Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića u pratnji profesorica Ljiljane Badrov Frleta, Helene Miletović, Tatjane Gulić Pisarević, Danijele Banko te ravnateljice Vesne Baranašić boravili su u posjetu Gimnaziji Laa an der Taya u istoimenom austrijskom gradu od 12. do 16. prosinca. Riječ je o sastanku u sklopu projekta Footprints koji se na Školi provodi pod okriljem Programa za cjeloživotno obrazovanje Europske unije, potprograma Comenius, a bavi se pitanjima očuvanja okoliša.

Partneri TUŠ-u na ovom projektu jesu škole iz Finske, Latvije, Poljske, Turske, Rumunjske te spomenuta austrijska škola. Učenici su se družili s vršnjacima te razmjenjivali svoja obrazovna iskustva, ali ponajviše iskustva stečena kroz projektne aktivnosti. Nastavnici su za to vrijeme prezentirali aktivnosti provedene u svojim školama, a koje se dotiču pitanja otpada, hrane, prirodnih resursa i energije. Domaćini su partnere poveli u razgledavanje bio sustava grijanja, solarne elektrane koja opskrbljuje među ostalim obližnji sustav pročišćavanja otpadnih voda. Predstavnike TUŠ-a posebno se dojmila spalionica otpada Spittelau u Beču, kao i šarena, neobična stambena zgrada koja je u potpunosti u skladu s prirodom – Hundertwasserhaus, također u austrijskoj prijestolnici.

Sljedeći na rasporedu je sastanak u svibnju sljedeće godine u Turskoj, ujedno i posljednji sastanak projektnih partnera.

Danijela Banko, prof.

Posjet Gimnaziji Laa an der Taya u Austriji

Autor: Silvana Vlačić, 21. 12. 2012.

Danijela Banko, prof.