Motivacijska radionica za učenike

Autor: Josip Klarić, 31. 5. 2013.

Motivacijska radionica za učenike: pedesetoro učenika prošlo je

„Riječju i slikom kroz Burj Al Arab“

Projekt „Sutra radim-Praksom do uspjeha“, financiran iz Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala (IPA IV komponenta), Grant shema: Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s promjenjivim potrebama tržišta rada u kojemu je vodeći partner, odnosno prijavitelj Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč, primiče se svojoj završnoj fazi. Nakon studijskog putovanja za učenike i isporuke informatičke opreme svim partnerima, organizirana je prva motivacijska radionica za učenike triju partnerskih škola.

Saša Bešlić, šef kuhinje opatijskog Grand hotela „Adriatic“ i član Kuharskog saveza Emirata, proveo je „Riječju i slikom kroz Burj AL Arab“ pedeset učenika Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića Poreč, Ugostiteljske škole Opatija i Gospodarske škole Buje. Prenio im je svoja iskustva stečena na Emirates Academy gdje je prošao „obuku“ u sedam najelitnijih hotela iz grupacije Jumeirah,  upoznao ih je s načinom rada u nekoliko ekskluzivnih hotela u Dubaiju, na čelu s impresivnim Burj Al Arabom. O svom boravku u Dubaiju prikazao je i film iz vlastite produkcije koji nije tehnički savršen, no to se pokazalo posve nevažnim s obzirom na bogatstvo snimljenog materijala. Učenici su imali prilike vidjeti velebne građevine, hotele okružene zelenilom i fontanama, jer su zemlja i voda, kako je rekao Bešlić, tamošnji problem. Zemlja je umjetna i proizvodi se u tvornicama, a mnogo se polaže i u sustave navodnjavanja. Upoznao ih je sa standardima poslovanja, položajem zaposlenika u hotelu, a posebna je pozornost u predavanju posvećena ugostiteljskom, odnosno gastronomskom dijelu: ponudom i prezentacijom hrane, izboru jela, nekonvencionalnom načinu dekoracije-od posipanja listićima zlata do izlaganja u običnim „kašetama“. Radionica je završena zaključkom o važnosti obrazovanja u struci i konstatacijom da su mladi u Europi u prednosti pred ostatkom svijeta po tome što im je dostupno strukovno obrazovanje, te na tržište rada ulaze osposobljeni.

Osim teorijskog dijela, učenicima je pripremljen bogati buffet, pa su imali prilike vidjeti vrhunsku prezentaciju finger fooda, upoznati se sa sastavom menija i kušati ga.

Motivacijska radionica za učenike

Autor: Josip Klarić, 31. 5. 2013.

Motivacijska radionica za učenike: pedesetoro učenika prošlo je

„Riječju i slikom kroz Burj Al Arab“