Svečano podignuta Zelena zastava

Autor: Milena Cvitan, 13. 6. 2013.

U Turističko – ugostiteljskoj školi Antona Štifanića  svečano je obilježeno podizanje Zelene zastave, simbol međunarodno eko-škole. Škola je već četvrti put zaredom obnovila status eko škole i time još jednom dala naglasak na važnost u očuvanju prirode.

Svečano podizanje Zelene zastave upriličeno je uz nazočnost zamjenice gradonačelnika gospođe Nataše Basanić Čuš, predstavnice Grada, člana Uprave Plave lagune gospodina Nevena Stavera, djelatnika škole te njezinih učenika.

Međunarodni program eko-škola djeluje u sklopu Pokreta prijatelja prirode” Lijepa naša” koja je nacionalni koordinator  voditelj programa Eko-škola u Republici Hrvatskoj. Provodi se od 1998. godine. Cilj je eko-škola kroz razne aktivnosti razvijati svijest učenika i lokalne zajednice o važnosti suživota s prirodom te činiti pozitivne pomake u odnosu prema okolišu.

Svečanost je započela intoniranjem državne i istarske himne, a nakon toga je uslijedio govor ravnateljice škole Vesne Baranašić. Potom su nastupili učenici Ivan Pinčan te Alan Šuran koji su svirali na tradicionalnim instrumentima karakteristične autohtone skladbe istarskog podneblja. Uz zvukove istarskih instrumenata profesorica Daria Škrinjar izrecitirala je ljupku haiku poeziju Biserke Udovičić, nastavnice naše škole.  Nakon održanog govora predstavnice Grada gospođe Nataše Basanić Čuš, imali smo priliku uživati u talentiranom učeniku Izi  Međiću koji je pobjedio na Talent Showu 2012. godine pokazavši svoju vještinu u Beatboxu.

Zelenu zastavu podigao je gospodin Neven Staver nakon čega je uslijedio prigodan domjenak kojeg su pripremili učenici 3. razreda.

Svečano podignuta Zelena zastava

Autor: Milena Cvitan, 13. 6. 2013.