2. motivacijska radionica

Autor: Milena Cvitan, 21. 6. 2013.

12. lipnja 2013. godine u prostorijama Obrtničkog doma u Poreču održana je 2. motivacijska radionica u sklopu projekta „Sutra radim – praksom do uspjeha".

12. lipnja 2013. godine u prostorijama Obrtničkog doma u Poreču održana je 2. motivacijska radionica u sklopu projekta „Sutra radim – praksom do uspjeha“ financiranog iz Operativnog programa IPA Komponente IV - Razvoj ljudskih potencijala, odnosno Grant Sheme Modernizacija školskog kurikuluma u skladu s promjenjivim potrebama tržišta rada / gospodarstva.

Radionica se sastojala od dva dijela. Na prvoj radionici pod nazivom „Upravljanje karijerom“  sudjelovalo je 50-ak učenika iz strukovnih škola Poreča, Opatije i Buja. Radionicu je vodila iskusna voditeljica odjela za razvoj ljudskih potencijala. Sudionici su imali prilike upoznati se s raznim aspektima u planiranju karijere: procjeni vještina samoprezentacije i govorenja pred grupom, potrebi planiranja karijere, identifikacije ključnih kompetencija i poslovnog funkcioniranja za pojedine profesionale karijere te o potrebi razvijanja svijesti o odgovornosti i incijativi pojedinca za izbor i utjecaj na karijeru. U pauzi između radionica sudionici su imali prilike uživati u zakusci.

Drugi je dio radionice vodio poznati sommelier Sandi Paris, član Hrvatskog somelierskog kluba. Predstavio je tajne zanata somelierstva u svrhu profesionalne orijentacije i motivacije učenika u strukovnom sektoru. Govorio je o zanimanju, brizi o piću i somelierskom priboru, posluživanju vina te o terminologiji pri degustaciji vina.

2. motivacijska radionica

Autor: Milena Cvitan, 21. 6. 2013.