Završna konferencija projekta „Sutra radim – praksom do uspjeha“

Autor: Milena Cvitan, 17. 9. 2013.

U Istarskoj sabornici održana je jučer Završna konferencija projekta „Sutra radim – praksom do uspjeha“. Projekt su zajedno proveli Turističko-ugostiteljska škola Anton Štifanić Poreč, Gospodarska škola Buje, Grad Poreč-Parenzo, Grad Buje, Udruženje obrtnika Poreč,  Ugostiteljska škola Opatija i Obrtnička komora Primorsko – goranske županije u sklopu IPA KOMPONENTA IV, a nositelj cijelog projekta je TUŠ Anton Štifanić.

Provedba projekta započela je prije godinu dana, a ukupna vrijednost projekta je 172,914,41 tisuća eura.  Ciljevi projekta su: stvaranje modernih i inovativnih ljudskih resursa, rast stope zaposlenosti mladih u Istarskoj županiji, kraći period čekanja do prvog zapošljavanja, stvaranje suvremenih kompetencija ljudskih resursa u turizmu, kreiranje izravnog i dugoročnog komunikacijskog kanala između tržišta rada i obrazovnih institucija. Završnoj prezentaciji prisustvovali su predstavnici partnera u projektu, a okupljenima su se obratili i porečki gradonačelnik Edi Štifanić te pročelnica županijskog odjela za obrazovanje Patricija Smoljan i ravnatelj bujske Gospodarske škole Milivoj Gospić, a o projektu je nešto više rekla njegova voditeljica Katarina Diklić.

Kreiranje strateškog dokumenta „Strategija ljudskih resursa u turizmu u Istri“, edukacija nastavnika, edukacija učenika, uspostavljanje komunikacijskog kanala, nabava opreme za praktikume i studijsko putovanje za 100 učenika u Toscanu aktivnosti su koje su provedene u jednogodišnjem razdoblju projekta.

Završna konferencija projekta „Sutra radim – praksom do uspjeha“

Autor: Milena Cvitan, 17. 9. 2013.