"Daj 5 za bolji svijet"

Autor: Milena Cvitan, 9. 10. 2013.

Pozivamo sve učenike da se uključe u akciju "Daj 5 za bolji svijet" povodom obilježavanja Dana solidarnosti.

Sigurno se i vama dogodilo da hodate ulicom i okrenete glavu od ljudskog bića koje hoda ulicom, pravite se da ga ne vidite i postaje "nevidljiv". Zaziremo od takvih "nevidljivih", od njihove prljave odjeće,  zapuštenog izgleda, tužnog ili ispraznog pogleda, kopanja po kantama u potrazi za hranom.. Lakše nam je kad zaboravljamo da su i to ljudi, da su nekada imali posao kao i mi sada, vjerojatno su imali i topli dom ili barem krov nad glavom, a danas su... "nevidljivi".

Želimo vam reći da je danas DAN SOLIDARNOSTI. Znate već, onaj JEDAN dan u godini kada možemo učiniti nešto da takvih "nevidljivih" bude manje, da dobiju topli obrok ili toplu odjeću za hladne dane, da njihova djeca ne idu ponižena i gladna u školu, da se opet osjete kao ljudi, da budu dio ljudske zajednice koju nazivamo humanom = ljudskom.

Danas možete učiniti nešto! Možete donirati odjeću koja vam više ne treba ili više nije "moderna". Budite uvjereni da je upravo ta odjeća nekome potrebna. Možete donirati prazne plastične boce koje će volonteri naše škole u trgovini zamijeniti za kune, a za kune kupiti hranu za "nevidljive" gladne ljude. Možete donirati školski pribor i nekom " nevidljivom" djetetu uljepšati školske dane. Možete učiniti zaista puno, koliko god to vama sitno djelovalo, samo ako to ŽELITE!

Volonteri naše škole prodavat će i BONOVE SOLIDARNOSTI. Svi ste pozvani da sudjelujete u akciji prema vlastitim mogućnostima i uvjerenjima.

S 5 KUNA koje donirate kupnjom BONA, jedno će ljudsko biće pojesti topli obrok!

Linda Lakovi Baretinčić, voditeljica Crvenog križa TUŠ Antona Štifanića, Poreč

"Daj 5 za bolji svijet"

Autor: Milena Cvitan, 9. 10. 2013.

S 5 KUNA koje donirate kupnjom BONA, jedno će ljudsko biće pojesti topli obrok!

Linda Lakovi Baretinčić, voditeljica Crvenog križa TUŠ Antona Štifanića, Poreč