Projekt KEPASS

Autor: Milena Cvitan, 14. 10. 2013.

Turističko - ugostiteljska škola Antona Štifanića sudjelovat će u projektu KEPASS koji će se provoditi tijekom sljedeće školske 2014./2015. godine, kojim se želi integrirati školske sustave jadranskog prostora, kako bi se poboljšala kvaliteta srednjoškolskog obrazovanja u skladu s potrebama tržišta rada.

Turističko - ugostiteljska škola Antona Štifanića sudjelovat će u projektu KEPASS, kojim se želi integrirati školske sustave jadranskog prostora, kako bi se poboljšala kvaliteta srednjoškolskog obrazovanja u skladu s potrebama tržišta rada. Projekt se financira s 2,2 milijuna eura u okviru Programa transgranične suradnje IPA-Adriatic, od čega je za potrebe Istarske županije predviđeno 241.080,00 eura.

Vodeći partner projekta je regija Friuli Venezia Giulia. Za ostvarenje planiranih zadataka partneri ( iz Italije, Slovenije, Albanije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske) kroz 36 će mjeseci, od listopada 2012. do rujna 2015. godine, raditi na sljedećim ciljevima:

- internacionalizaciji nastavnih programa u srednjim školama Jadranske regije koje su uključene u Projekt  KEPASS;
- izradi programa za mobilnost učenika i nastavnika ;
- osnivanju institucionalne mreže školskih vlasti Jadranske regije koja utvrđuje kriterije za uzajamno priznavanje srednjoškolskih programa.

Važno je istaknuti da će se  posebna  pozornost obratiti na uspostavljanje funkcioniranja sistema vrednovanja kompetencija usvojenih u međuškolskim razmjenama, kao pretpostavka međusobnog priznavanja obrazovnih kvalifikacija, sustav bodovanja i diploma stečenih u zemljama jadranskog prostora.

Projekt KEPASS

Autor: Milena Cvitan, 14. 10. 2013.

- izradi programa za mobilnost učenika i nastavnika ;