Humanitarni bal "NEKA NISU SAMI"

Autor: Milena Cvitan, 2. 12. 2013.

23. studenog u Hotelu Valamar Diamant održan je 16. humanitarni bal Lions Cluba Poreč pod motom „NEKA NISU SAMI“.

Cilj je bilo prikupiti novčana sredstva od donacija, bogate lutrije i aukcije slika koja su bila namijenjena raznim udrugama (Udruzi slijepih, Udruzi udomitelja, Društvu invalida, Sigurnoj kući i mnogim drugima) . Na balu je bilo prisutno 160 Lionsa Poreča, ali i iz Italije i Kine i njihovih gostiju iz Novigrada, Pule i Osijeka, ali i mnoge važne osobe iz političkog i javnog života (guvernerica D-126 Hrvatska Nada Arbanas, gradonačelnik grada Poreča g. Edi Štifanić, predsjednik LC Wadinger Osijeka dr. Željko Vranješ, dopredsjednica LC Gea Edita Vranješ i dr).

Prikupljeno je 50.000 kn koje će za Božić klub donirati udrugama invalida i potrebitim pojedincima.

Na balu je putem Lions kluba Poreč poznati slikar  g. Ante Potočnjak donirao svoju sliku našoj školi. Ovo je vrlo plemenita gesta jednog od naših najvećih slikara današnjice.

Ante Potočnjak slika već od 70-ih godina 20. stoljeća. Imao je prilike raditi na velikim umjetničkim izazovima, kao što su rekonstrukcija i dizajnersko osmišljavanjem secesijskog bisera Mittel Europe - Gradske vijećnice Opatija; projektirao je i uređenje interijera reprezetativnih brodova pa tako kompletno uređuje libijsku predsjedničku jahtu "Al Farah" predsjednika Muamera Al Ghadafija; za megaprojekt HNK "Ivan Pl. Zajca" Rijeka - Puccinijev "Turandot" pripremao je kompletnu kolorističku podlogu kostimografije i sudjelovao u mnogim drugim umjetničkim projektima ... Uz navedene aktivnosti, stalno izlaže samostalno i kolektivno pa tako tradicionalno sudjeluje na "Mandraču" - Volosko i "Grisia" - Rovinj. Potočnjak se predstavio i velikom retrospektivnom izložbom u Trstu, nastavljajući promicati hrvatsko moderno slikarstvo u prestižnoj Matrix galeriji gdje su izlagali cijenjeni hrvatski autori kao Murtić, Diminić i Pulitika.

Naši će učenici zasigurno prepoznati umjetničku veličinu ove slike koja osim posebnog kolorita, podiže cijeloj školi jednu posebnu umjetničku nijansu.

Humanitarni bal "NEKA NISU SAMI"

Autor: Milena Cvitan, 2. 12. 2013.