Dojmovi s maturalnog putovanja

Autor: Silvana Vlačić, 7. 10. 2008.

Za mene putovati znači gledati, vidjeti, razumjeti, doživjeti... Vidjeti zemlju, ljepotu stvorenog, razumjeti i doživjeti ljude s kojima se susrećem, pa i one s kojima putujem. Kroz glavne gradove vidjeli smo četiri zemlje - apotekarski čistu  Austriju, kapitaliziranu Češku, Slovačku u izgradnji i rasprodanu Mađarsku. Zvuči poznato?
Naši učenici, okrenuti sebi i svojim htijenjima, tražili su zabavu ali nisu mogli izbjeći susret s prošlošću i sadašnjošću zemalja kroz koje smo prolazili, pa ni upoznavanje s ljudima koji će im, nadam se, ostati u sjećanju.
Sve su to stvari koje nameću samo jedan zaključak - vrijedi putovati!"

„ For me, to travel is to see, to observe, to understand, to live….To see the country, the beauty of created, to understand and feel the people who I meet and who I am traveling with. We saw four countries through their capitals - pharmaceutically clean Austria, capitalized Czech, rebuilt Slovakia and sold out Hungary. Familiar, isn't it?
Our students, seeing only themselves and their wishes, in search of entertainment couldn't avoid meeting the past and the present of the countries we were passing through and meeting the people who, I hope, will stay in their memory.
Those are the things and events which lead to only one conclusion - it is worth to travel!"

Voditelj maturalnoga putovanja
Vojko Mikluš, prof. engleskoga jezika

„Unucima ću pričati o Budimpešti. I naravno, o disku na 4 kata, možda i 5, ali ja do petoga nisam stigla. Unutrašnjost me nije oduševila, ali je muzika bila fantastična. I bilo je super što smo upoznali ljude iz cijele Hrvatske, bili su tu maturanti iz Zagreba, Osijeka, Pazina…Većinu slobodnog vremena provodili smo po sobama u kojima je svaku večer bio tulum. Uz naše dečke koji su svirali, atmosfera je bila otkačena i nezaboravna. Tulumarenje do jutra, spavanje najviše sat vremena i razgledavanje gradova koje nisam ni vidjela kako treba od umora. I da, unucima ću pričati o Budimpešti.“

Nikolina Klarić, IV. thk

„Svoje maturalno putovanje pamtit ću po zabavi u susjednoj sobi posljednju noć putovanja. Kao i svake večeri, i te je bilo tuluma po sobama. Mnoštvo nas maturanata koji se zabavljamo uz glazbu, razgovore i piće. U neko doba noći već smo na hodniku, širi se tulum…S danjim svjetlom i izlaskom sunca selimo u autobus. Bez razgovora i pića, samo lagana glazba.“

Martina Dudaš, IV. thk

" Kako da ne zapamtim ovo putovanje ?! Red razgledavanja, red piva pa red cupkanja, pa red piva, pa red stajanja u redu pa red piva...i da ne znam gdje sam bio...u Češkoj, normalno!"
IV htt

" Ma lijepo nam je bilo samo da nisu toliko gnjavili s ustajanjem; kao da sam u školi - ustaj u 7,30, ustaj u 6,45, dođi iz diska da ne brinemo, pazi u metrou, nemoj zakasniti na autobus, zapamti ime hotela Albon, mislim... ne, ne, ALBION! I sve u tom stilu! Austrija, Češka, Slovačka i Mađarska - znam ja gdje smo bili, a i slike su tu (nisu baš sve za pokazivanje!)"
IV thk

Dojmovi s maturalnog putovanja

Autor: Silvana Vlačić, 7. 10. 2008.

Sve su to stvari koje nameću samo jedan zaključak - vrijedi putovati!"

Voditelj maturalnoga putovanja
Vojko Mikluš, prof. engleskoga jezika